Svečana promocija zbornika učeničkih radova „Ja Domovinu imam“

Split, 13. prosinca 2022.

Katehetski ured Splitsko-makarske nadbiskupije, u prigodi 30. obljetnice međunarodnog priznanja Republike Hrvatske, organizirao je natječaj literarnih i likovnih radova učenika osnovnih i srednjih škola na okvirnu temu „Ja Domovinu imam“. Natječaj je pobudio veliki interes učenika te je pristiglo mnoštvo njihovih radova.

Vjeroučitelj Nenad Palac obranio doktorsku disertaciju

Zagreb, 29. studenog 2022.

Na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu doktorand lic. theol. Nenad Palac obranio je, pod vodstvom mentorice prof. dr. sc. Jadranke Garmaz, doktorsku disertaciju naslova „Teološko-pastoralna relevantnost internetskoga portala za evangelizacijsko poslanje Crkve“ te je tako stekao akademski stupanj doktora znanosti iz područja pastoralne teologije s ocjenom summa cum laude

Održan međubiskupijski stručni skup za vjeroučitelje osnovnih i srednjih škola

Split, 26. studenoga 2022.

U subotu 26. studenoga 2022. godine održan je prvi ovogodišnji međubiskupijski stručni skup za vjeroučitelje osnovnih i srednjih škola Splitsko-makarske, Zadarske, Šibenske, Hvarske i Dubrovačke nad/biskupije u suorganizaciji Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije, Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Splitu i splitske podružnice Agencije za odgoj i obrazovanje.

Duhovna obnova i izlet za vjeroučitelje

Postira, 10. prosinca 2022.

Duhovna obnova u Došašću za vjeroučitelje Splitsko-makarske nadbiskupije održat će se 10. prosinca (subota) 2022. godine u pastoralnom centru Sveti Josip u Postirama na Braču.

Započeo ciklus biblijskih kateheza „O Riječi je riječ“

Solin, 12. listopada 2022.

U Prasvetištu Gospe od Otoka u Solinu u srijedu, 12. listopada 2022. godine, započeo je ciklus biblijskih kateheza „O Riječi je riječ“. Projekt je to Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije i fra Domagoja Runje u suradnji s timom vjeroučitelja.

Održan stručni skup za vjeroučitelje pripravnike i njihove mentore

Split, 8. listopada 2022.

U suorganizaciji Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije i splitske podružnice Agencije za odgoj i obrazovanje, 8. listopada 2022. godine održan je međubiskupijski stručni skup za vjeroučitelje pripravnike i njihove mentore na temu Stručno-metodička priprema za polaganje stručnog ispita.

Novost na stranicama Katehetskog ureda - Susreti s Riječju

„Susreti s Riječju“ donose raznovrsne materijale koje će koristiti svim vjeroučiteljima u njihovom radu, kako u školskom vjeronauku tako i u župnoj katehezi. Radi se o nekoliko rubrika koje će zasigurno sadržajno obogatiti vjeronaučne susrete, ali i same vjeroučitelje.

Na jugoistoku Rumunjske postoji ikona Rasplakane Gospe za koju se vjeruje da je 1699. godine plakala 26 dana. Ikoni se pripisuje čudesno ozdravljenje od sljepoće stoga joj na blagdan Velike Gospe hrle tisuće hodočasnika.

Škrtac na umoru, žali se svećeniku, prije ispovijedi, da bi mu bilo lakše otići s ovoga svijeta kada bi mogao ponijeti i svoj novac. Ispovjednik ga tješi riječima: Novac bi Vam tamo ionako izgorio ili bi se rastopio.

Zrno pijeska u oku može sakriti cijelu planinu! (Japanska poslovica )