Prijave u Katehetski ured

Vjeroučitelji koji se prvi put prijavljuju u Katehetski ured trebaju donijeti sljedeće dokumente:

1. Molba vjeroučitelja za rad u školi (napisana u word-u, mora sadržavati sve osobne podatke i kontakte)

2. Životopis (napisan u obliku eseja, treba sadržavati sve osnovne podatke o vjeroučitelju: datum i mjesto rođenja, obrazovanje, dodatne edukacije, strani jezici, vozačka dozvola, radno iskustvo, obiteljski status, motivacija, dosadašnji angažman u župi i u drugim aktivnostima…)

3. Potvrda o sakramentima

4. Kopija diplome (ili privremene potvrde o završenom studiju)

5. Ispis ocjena s preddiplomskog i diplomskog studija

6. Mišljenje župnika (formular preuzeti u Katehetskom uredu)

7. Motivacijski razgovor (nakon dostavljenih dokumenata svaki kandidat pristupa motivacijskom razgovoru s predstojnikom Ureda)

Na službenoj web stranici Filipinske biskupske konferencije postoje blogovi trojice biskupa: nadbiskupa Oscara Cruza, mons. Leonarda Medroza i Josea Manguriana, sa sadržajima iz etike, morala, politike i raznim društvenim temama. Izradom blogova biskupi su pokazali odlučnost u korištenju nove tehnologije u službi Evanđelja.

Na satu Tehničke kulture učitelji ispituje djecu kako rade motori. Mali Ivica pristojno podigne ruku i pita: mogu li ja objasniti svojim riječima? – Naravno – odgovori učitelj. Brum, brum, brum, brum…

Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja: onaj koji žuri govori prije nego što sazna, odgovara prije negoli nešto shvati, odluči prije negoli provjeri, kudi prije nego što se u nešto uvjeri. (Arapska poslovica)