Prijave u Katehetski ured

Vjeroučitelji koji se prvi put prijavljuju u Katehetski ured trebaju donijeti sljedeće dokumente:

1. Molba vjeroučitelja za rad u školi (napisana u word-u, mora sadržavati sve osobne podatke i kontakte)

2. Životopis (napisan u obliku eseja, treba sadržavati sve osnovne podatke o vjeroučitelju: datum i mjesto rođenja, obrazovanje, dodatne edukacije, strani jezici, vozačka dozvola, radno iskustvo, obiteljski status, motivacija, dosadašnji angažman u župi i u drugim aktivnostima…)

3. Potvrda o sakramentima

4. Kopija diplome (ili privremene potvrde o završenom studiju)

5. Ispis ocjena s preddiplomskog i diplomskog studija

6. Mišljenje župnika (formular preuzeti u Katehetskom uredu)

7. Motivacijski razgovor (nakon dostavljenih dokumenata svaki kandidat pristupa motivacijskom razgovoru s predstojnikom Ureda)

Svetiše Wiktrowki, posvećeno Mariji Kraljici Tatra, smješteno na visini 1150 m nekoliko tisuća gorštaka putuje (isključivo pješice) osim na Marijine blagdane i na Pastirisku misu u Božićnoj noći i u Silvestarsku noć.

MAJKA: Sine, jesi li bio dobar u crkvi? SIN: Jesam, mama. Sve sam slušao i pazio, a kad mi je jedan gospodin ponudio košaricu s novcem rekao sam: “Ne, hvala!”

Tko laže vas, lagat će i protiv vas. (Hrvatska poslovica)