Županijsko stručno vijeće srednjoškolskih vjeroučitelja

Prema naputku Zavoda za školstvo Republike Hrvatske od školske godine 2002./2003. formirana su stručna vijeća učitelja i nastavnika jednog predmeta ili jednog obrazovnog područja na županijskoj razini. Temeljna svrha stručnih vijeća je organizirano, redovito i aktivno okupljanje nastavnika jednog predmeta radi unaprjeđivanja odgojno-obrazovnog rada te stručno usavršavanje samih nastavnika promicanjem međusobne komunikacije. Svako stručno vijeće ima svoga voditelja, a škola u kojoj voditelj radi je ujedno i sjedište stručnog vijeća.

Na području Splitsko-makarske nadbiskupije stručno vijeće vjeroučitelja u srednjoj školi vodi vjeroučiteljica savjetnica Mirjana Vučica, a sjedište stručnog vijeća je u Zdravstvenoj školi u Splitu.

Plan i program

1. Sv. misa za početak školske godine (26. rujna 2019.)
− Sveta misa za početak školske godine za učenike i profesore splitskih srednjih škola održat će se 26. rujna 2019. u crkvi Gospe od zdravlja u Splitu s početkom u 20.00 sati. Svetu misu će predvoditi splitsko-makarski nadbiskup mons. Marin Barišić.

2. Prvi radni sastanak Stručnog vijeća (28. rujna 2019.)
− Upoznavanje i usvajanje godišnjeg plana rada Stručnog vijeća
− Kalendar rada Katehetskog ureda
− Kurikulsko planiranje
− Međupredmetne teme u nastavi vjeronauka
− Vrednovanje u nastavi vjeronauka
− Razno: pitanja i prijedlozi

3. Međubiskupijski susret maturanata (28. ožujka 2020.)
− Međubiskupijski susret maturanata iz Splitsko-makarske, Zadarske, Šibenske i Dubrovačke nad/biskupije održat će se 28. ožujka 2020. godine na Humcu te odlaskom u Međugorje i Mostar u organizaciji samih vjeroučitelja.

4. Duhovna obnova u Vepricu (4. travnja 2020.)
– Duhovni nagovor
– Pokorničko bogoslužje i pojedinačna ispovijed
– Euharistijsko slavlje
– Zajednički objed
– Križni put

5. Drugi radni sastanak Stručnog vijeća (zadnji tjedan u lipnju 2020.)
– Analiza rada Stručnog vijeća u protekloj školskoj godini
– Primjeri dobre prakse u vjeronaučnoj nastavi prema kurikularnoj reformi
– Razno: pitanja i prijedlozi

U Starom zavjetu samoubojstvo se nije smatralo konačnim raskidom s Bogom.

Nakon propovijedi pita biskup nemirnu djevojčicu: “Zašto ti hodaš po crkvi dok svi ostali sjede?” – “A zašto ti govoriš dok svi ostali šute?” – odgovori djevojčica.

Vreća škrtca nema vrha, a vreća rasipnika nema dna. (Rumunjska poslovica)