Županijsko stručno vijeće srednjoškolskih vjeroučitelja

Prema naputku Zavoda za školstvo Republike Hrvatske od školske godine 2002./2003. formirana su stručna vijeća učitelja i nastavnika jednog predmeta ili jednog obrazovnog područja na županijskoj razini. Temeljna svrha stručnih vijeća je organizirano, redovito i aktivno okupljanje nastavnika jednog predmeta radi unaprjeđivanja odgojno-obrazovnog rada te stručno usavršavanje samih nastavnika promicanjem međusobne komunikacije. Svako stručno vijeće ima svoga voditelja, a škola u kojoj voditelj radi je ujedno i sjedište stručnog vijeća.

Na području Splitsko-makarske nadbiskupije stručno vijeće vjeroučitelja u srednjoj školi vodi vjeroučitelj savjetnik Nikola Milanović, a sjedište stručnog vijeća je u IV. gimnaziji "Marko Marulić" u Splitu.

Jedan talenat teži oko 30 kg, a u novozavjetno vrijeme je postojao i dvostruki talenat koji je težio oko 60 kilograma.

Post je kad jedeš a polako gutaš. (učenik drugog razreda)

Tko laže vas, lagat će i protiv vas. (Hrvatska poslovica)