Županijsko stručno vijeće srednjoškolskih vjeroučitelja

Prema naputku Zavoda za školstvo Republike Hrvatske od školske godine 2002./2003. formirana su stručna vijeća učitelja i nastavnika jednog predmeta ili jednog obrazovnog područja na županijskoj razini. Temeljna svrha stručnih vijeća je organizirano, redovito i aktivno okupljanje nastavnika jednog predmeta radi unaprjeđivanja odgojno-obrazovnog rada te stručno usavršavanje samih nastavnika promicanjem međusobne komunikacije. Svako stručno vijeće ima svoga voditelja, a škola u kojoj voditelj radi je ujedno i sjedište stručnog vijeća.

Na području Splitsko-makarske nadbiskupije stručno vijeće vjeroučitelja u srednjoj školi vodi vjeroučitelj savjetnik Nikola Milanović, a sjedište stručnog vijeća je u IV. gimnaziji "Marko Marulić" u Splitu.

Od 264 pape 131 je promijenio ime, ali niti jedan se nije zvao Petar osim sv. Petra. Zanimljivo je i da se papa Ivan XIV krštenim imenom zvao Pietro tj. Petar. Prvi papa koji je promijenio ime je Ivan II. Njegovo pravo ime bilo je Merkur i zvučalo je previše poganski.

Računalni: Postoji 10 vrsta ljudi na svijetu. Oni koji znaju binarne brojeve i oni koji ne razumiju ovaj vic.

Vreća škrtca nema vrha, a vreća rasipnika nema dna. (Rumunjska poslovica)