Županijsko stručno vijeće srednjoškolskih vjeroučitelja

Prema naputku Zavoda za školstvo Republike Hrvatske od školske godine 2002./2003. formirana su stručna vijeća učitelja i nastavnika jednog predmeta ili jednog obrazovnog područja na županijskoj razini. Temeljna svrha stručnih vijeća je organizirano, redovito i aktivno okupljanje nastavnika jednog predmeta radi unaprjeđivanja odgojno-obrazovnog rada te stručno usavršavanje samih nastavnika promicanjem međusobne komunikacije. Svako stručno vijeće ima svoga voditelja, a škola u kojoj voditelj radi je ujedno i sjedište stručnog vijeća.

Na području Splitsko-makarske nadbiskupije stručno vijeće vjeroučitelja u srednjoj školi vodi vjeroučitelj savjetnik Nikola Milanović, a sjedište stručnog vijeća je u IV. gimnaziji "Marko Marulić" u Splitu.

Plan i program 2020./2021.

1. Prvi radni sastanak Županijskog stručnog vijeća (listopad, 2020.)
− Upoznavanje i usvajanje godišnjeg plana rada Županijskog stručnog vijeća
− Kalendar rada Katehetskog ureda
− Analiza vjeronaučnog okvirnog godišnjeg izvedbenog kurikula (GIK) za srednje škole za nastavnu godinu 2020./2021.
− Tematsko planiranje
− Komparacija planiranja nastave u gimnazijama i strukovnim školama
− Razno: pitanja i prijedlozi

3. Međubiskupijski susret maturanata (20. ožujka 2021.)
− Međubiskupijski susret maturanata iz Splitsko-makarske, Zadarske, Šibenske i Dubrovačke nad/biskupije održat će se 20. ožujka 2021. godine na Humcu te odlaskom u Međugorje i Mostar u organizaciji samih vjeroučitelja.

4. Duhovna obnova u Vepricu (27. ožujka 2021.)
– Duhovni nagovor
– Pokorničko bogoslužje i pojedinačna ispovijed
– Euharistijsko slavlje
– Zajednički objed
– Križni put

5. Drugi radni sastanak Županijskog stručnog vijeća (lipanj, 2021.)
– Analiza rada Županijskog stručnog vijeća u protekloj školskoj godini
– Utjecaj vrednovanja na razinu usvajanja ishoda predmeta Katolički vjeronauk
– Primjeri dobre prakse u vjeronaučnoj nastavi prema kurikularnoj reformi
– Razno: pitanja i prijedlozi

Švicarsku gardu utemeljio je prije točno 500 godina papa Julije II (1506. g.). Nikada nije brojila više od 250 gardista, a danas je čine četvorica časnika, 16 dočasnika i 90 kopljanika.

Mujo i Haso završe u zatvoru. Haso počne šarati po zidovima, a Mujo mu kaže: ‘Nemoj to raditi. Još će nas na kraju izbaciti!’

S ciljem pred očima i najsporiji napreduju brže nego oni najbrži bez cilja! (Lessing)