Županijska stručna vijeća vjeroučitelja u osnovnoj školi

Prema naputku Zavoda za školstvo Republike Hrvatske od školske godine 2002./2003. formirana su stručna vijeća učitelja i nastavnika jednog predmeta ili jednog obrazovnog područja na županijskoj razini. Temeljna svrha stručnih vijeća je organizirano, redovito i aktivno okupljanje nastavnika jednog predmeta radi unaprjeđivanja odgojno-obrazovnog rada te stručno usavršavanje samih nastavnika promicanjem međusobne komunikacije. Svako stručno vijeće ima svoga voditelja, a škola u kojoj voditelj radi je ujedno i sjedište stručnog vijeća.

Na području Splitsko-makarske nadbiskupije od 2014./2015. školske godine djeluje 5 stručnih vijeća vjeroučitelja u osnovnoj školi.

Split – zapad

Ružica Maleš OŠ Spinut – Split

Split – istok

Divna Latković OŠ Sućidar – Split

Trogir – Kaštela – Solin

Zdenka Krokar OŠ Kneza Trpimira – Kaštel Gomilica

Imotski – Sinj

Hrvoje Rogulj OŠ Ivana Gorana Kovačića – Cista Velika

Omiš – Makarska – Metković

Petar Kelvišer OŠ Stjepana Ivičevića – Makarska

Na početku svake školske godine voditelji stručnih vijeća u suradnji s Katehetskim uredom izrađuju ujednačeni plan i program rada za stručna vijeća vjeroučitelja u osnovnimi stručna vijeća vjeroučitelja u srednjim školama. Osim toga, organiziraju se i neke druge zajedničke aktivnosti, kao što su: duhovna obnova, zajednički izlet, susret maturanata, itd.

Plan i program rada stručnih vijeća vjeroučitelja u osnovnim školama

Sveti Ivan Nepomuk bačen je u rijeku Vltavu sa sredine Karlovog mosta najveće atrakcije češke prijestolnice zato što je odbio otkriti kraljičinu ispovjednu tajnu.

Izgubio sam pamćenje, potužio se neki stogodišnji pustinjak svom jednako starom subratu. – Što si izgubio?, upita ovaj, koji je bio prilično nagluh. – Ne sjećam se…

Grubost je pokušaj slabog čovjeka da bude jak. (Matthew Casy)