Županijska stručna vijeća vjeroučitelja u osnovnoj školi

Prema naputku Zavoda za školstvo Republike Hrvatske od školske godine 2002./2003. formirana su stručna vijeća učitelja i nastavnika jednog predmeta ili jednog obrazovnog područja na županijskoj razini. Temeljna svrha stručnih vijeća je organizirano, redovito i aktivno okupljanje nastavnika jednog predmeta radi unaprjeđivanja odgojno-obrazovnog rada te stručno usavršavanje samih nastavnika promicanjem međusobne komunikacije. Svako stručno vijeće ima svoga voditelja, a škola u kojoj voditelj radi je ujedno i sjedište stručnog vijeća.

Na području Splitsko-makarske nadbiskupije od 2014./2015. školske godine djeluje 5 stručnih vijeća vjeroučitelja u osnovnoj školi.

Split – zapad

Ružica MalešOŠ Spinut – Split

Split – istok

Mirjana VuletićOŠ Sućidar – Split

Trogir – Kaštela – Solin

Zdenka KrokarOŠ Kneza Trpimira – Kaštel Gomilica

Imotski – Sinj

Hrvoje RoguljOŠ Ivana Gorana Kovačića – Cista Velika

Omiš – Makarska – Metković (popis škola)

Petar KelvišerOŠ Stjepana Ivičevića – Makarska

Na početku svake školske godine voditelji stručnih vijeća u suradnji s Katehetskim uredom izrađuju ujednačeni plan i program rada za stručna vijeća vjeroučitelja u osnovnimi stručna vijeća vjeroučitelja u srednjim školama. Osim toga, organiziraju se i neke druge zajedničke aktivnosti, kao što su: duhovna obnova, zajednički izlet, susret maturanata, itd.

Prema Talmudu Jeruzalemu je Bog dao devet desetina sve zemaljske ljepote, ali i devet desetina sve patnje i boli.

Imaš li Facebook? – DA MSN? – DA Skype? – DA Twitter? – DA A mozak? – Imam i njega ali sam zaboravio lozinku.

Zrno pijeska u oku može sakriti cijelu planinu! (Japanska poslovica )