Svečana promocija zbornika učeničkih radova „Ja Domovinu imam“

Split, 13. prosinca 2022.

Katehetski ured Splitsko-makarske nadbiskupije, u prigodi 30. obljetnice međunarodnog priznanja Republike Hrvatske, organizirao je natječaj literarnih i likovnih radova učenika osnovnih i srednjih škola na okvirnu temu „Ja Domovinu imam“. Natječaj je pobudio veliki interes učenika te je pristiglo mnoštvo njihovih radova.

Vjeroučitelj Nenad Palac obranio doktorsku disertaciju

Zagreb, 29. studenog 2022.

Na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu doktorand lic. theol. Nenad Palac obranio je, pod vodstvom mentorice prof. dr. sc. Jadranke Garmaz, doktorsku disertaciju naslova „Teološko-pastoralna relevantnost internetskoga portala za evangelizacijsko poslanje Crkve“ te je tako stekao akademski stupanj doktora znanosti iz područja pastoralne teologije s ocjenom summa cum laude

Održan međubiskupijski stručni skup za vjeroučitelje osnovnih i srednjih škola

Split, 26. studenoga 2022.

U subotu 26. studenoga 2022. godine održan je prvi ovogodišnji međubiskupijski stručni skup za vjeroučitelje osnovnih i srednjih škola Splitsko-makarske, Zadarske, Šibenske, Hvarske i Dubrovačke nad/biskupije u suorganizaciji Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije, Katoličkog bogoslovnog fakulteta u Splitu i splitske podružnice Agencije za odgoj i obrazovanje.

Duhovna obnova i izlet za vjeroučitelje

Postira, 10. prosinca 2022.

Duhovna obnova u Došašću za vjeroučitelje Splitsko-makarske nadbiskupije održat će se 10. prosinca (subota) 2022. godine u pastoralnom centru Sveti Josip u Postirama na Braču.

Započeo ciklus biblijskih kateheza „O Riječi je riječ“

Solin, 12. listopada 2022.

U Prasvetištu Gospe od Otoka u Solinu u srijedu, 12. listopada 2022. godine, započeo je ciklus biblijskih kateheza „O Riječi je riječ“. Projekt je to Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije i fra Domagoja Runje u suradnji s timom vjeroučitelja.

Održan stručni skup za vjeroučitelje pripravnike i njihove mentore

Split, 8. listopada 2022.

U suorganizaciji Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije i splitske podružnice Agencije za odgoj i obrazovanje, 8. listopada 2022. godine održan je međubiskupijski stručni skup za vjeroučitelje pripravnike i njihove mentore na temu Stručno-metodička priprema za polaganje stručnog ispita.

Novost na stranicama Katehetskog ureda - Susreti s Riječju

„Susreti s Riječju“ donose raznovrsne materijale koje će koristiti svim vjeroučiteljima u njihovom radu, kako u školskom vjeronauku tako i u župnoj katehezi. Radi se o nekoliko rubrika koje će zasigurno sadržajno obogatiti vjeronaučne susrete, ali i same vjeroučitelje.

Vitelije, pretpostavljeni Poncija Pilata naredio je ovome da se opravda caru zato što je dao smaknuti vođe Samarijanaca koji su se okupili na brdu Gerizim u potrazi za svetim posudama iz zavjetnog šatora i za još neke ispade. Tiberije je umro prije nego je Pilat stigao u Rim.

Pastoru umrla žena i on se nije osjećao sposobnim održati službu. Biskupu je poslao telegram: JUČER MI JE UMRLA ŽENA! MOLIM POŠALJITE ZAMJENU ZA IDUĆU NEDJELJU.

Mnogima bi se dopao da se nisi trudio dopasti se svima. (Latinska poslovica)