Međubiskupijski stručni skup za odgojiteljice u vjeri

Split, 13. travnja 2024.

Međubiskupijski stručni skup za odgojiteljice u vjeri održat će se 13. travnja (subota) 2024. godine, u prostorijama Centralnog bogoslovnog sjemeništa u Splitu, s početkom u 9 sati. Ovaj stručni skup, na temu: Suvremeni mediji u ranom i predškolskom odgoju, organiziraju Katehetski ured Splitsko-makarske nadbiskupije i AZOO - Podružnica Split. Program stručnog skupa Suvremeni

Katolički portal Mreže Riječi proslavio prvu godišnjicu postojanja

Split, 25. ožujka 2024.

Prigodom prve godišnjice od osnutka vjeroučiteljskog portala Splitsko-makarske nadbiskupije „Mreže Riječi“ splitsko-makarski nadbiskup i metropolit mons. Zdenko Križić sastao se s urednicima, članovima i suradnicima Portala u ponedjeljak 25. ožujka u prostorijama Nadbiskupskog ordinarijata u Splitu.

Duhovna obnova za vjeroučitelje u Vepricu

Vepric, 23. ožujka 2024.

U organizaciji Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije, u subotu, 23. ožujka 2024. godine održana je godišnja duhovna obnova koja je u marijanskom svetištu Majke Božje Lurdske u Vepricu okupila oko 100 vjeroučitelja laika Splitsko-makarske nadbiskupije. Voditelj duhovne obnove bio je don Stipan Šurlin, upravitelj svetišta i duhovnog centra u Vepricu.

Perma itsraživanjima jendog engleksog Sveuičlišta, poptuno je sveejdno kjoim se resdolijedom pšiu solva u nkeoj rijčei, jeidno je btnio da pvro i psoljednje solvo bduu isparvno naipasni. Osatatk mžoe btii skorz izmejšan, a da rijčei iapk bduu lkao čitljvie. To se dogđaa sotga jer čvojek ne čtia sovlo po svolo, ngeo cjielu rjieč ojdednom.Začuđujuće, zar ne? A uevijk su nam gvoroili da je pavrpois vžaan.

Župnik je ispred kipa sv. Nikole pronašao pismo: “Dragi sv. Nikola daj mi 200 kuna.” U pismo je stavio 100 kuna i odnio dječaku koji je pismo napisao. Sutradan je pronašao poruku: “Hvala ti sv. Nikola, ali drugi put ne šalji preko župnika – pola je za poštarinu uzeo.”

Mnogima bi se dopao da se nisi trudio dopasti se svima. (Latinska poslovica)