Sveci naši nebeski zaštitnici – pps za treći razred

Sveci naši nebeski zaštitnici – pps za treći razred

Simboli i po nekoliko rečenica o svecima Katoličke crkve. Korisno za vjeronauk u trećem razredu osnovne škole. Učenje kroz igru.

Veličina: 715.06 KB
Pregleda: 1928 Pregleda
Ažurirano: 06. 12. 2017.

Žličica – o pripravi za smrt pps

Jedna je starica zatražila da je pokopaju s malom žličicom u ruci. Objasnila je: “uvijek kad bih vidjela žličicu pored tanjura značilo je da stiže desert, pa želim da svi znaju kako mene upravo sada čeka ono najbolje.”

Lijepa kuća – sjećanje na pokojne pps

Lijepa, pomalo sjetna, prezentacija o obitelji i o onima kojih više nema s nama. Korisno za katehezu o Dušnom danu ili pak o četvrtoj Božjoj zapovijedi.

Grčka crkva štuje Klaudiju Prokulu, Pilatovu ženu, kao sveticu 27. listopada (sv. Prokla), a etiopska 19. srpnja (sv. Abrokla).

“Bože, daj mi mudrost da razumijem svoga šefa! Daj mi ljubavi da mu oprostim! Daj mi strpljenja da razumijem njegova djela! Ali dragi Bože nemoj mi dati snagu, jer ako mi daš snagu RAZBIT ĆU MU GLAVU!!!”

Tko pobijedi strah taj je i tigru opasan protivnik. (Indijska)