Prezentacije

Izradili smo, preradili, preveli, prikupili 820 prezentacija za razmišljanje, pouku, vjeronauk, ohrabrenje, opuštanje, slobodno vrijeme…

Ekologija, dani kruha i zahvalnosti

Čuvajmo prirodu – to je dom koji nam je Bog dao

Prezentacije na temu Blažene Djevice Marije.

Crkva i Duh Sveti

prezentacije o Katoličkoj crkvi i djelovanju Duha Svetoga u Crkvi. Namijenjene za nastavu vjeronauka, župnu katehezu i obogaćivanje vjerničkog života.

Kvizovi i igre

Kvizevi i igre za ponavljanje gradiva iz vjeronauka posloženi u pps prezentacije, kao i kvizevi vjerske tematike općenito.

Prijateljstvo

prezentacije o prijateljstvu za vjeronauk i slobodno vrijeme.

Misli za dušu

62 prezentacije lijepih misli za dušu

O molitvi

Prezentacije o kršćanskoj molitvi, potrebi i blagodati molitve namijenjene za vjeronauk, župnu katehezu i obogaćivanje duhovnog života.

Biblija

O Bibliji općenito; biblijski tekstovi posloženi u prezentaciju za vjeronauk i trenutke meditacije i opuštanja; biblijske pripovijesti posložene u prezentacije s prigodnim ilustracijama i animacijama.

Božje zapovijedi - pravila života (ppt DS)

Prezentacija koja prati pripremu Božje zapovijedi - pravila života za učenike 4. razreda osnovne škole.

Iskustvo grijeha i krivnje (ppt SG)

Prezentacija koja prati pripremu Iskustvo grijeha i krivnje za 7. razred osnovne škole.

O životu nakon smrti (ppt)

Prezentacija koja prati pripremu O životu nakon smrti za učenike sedmih razreda.

Mogućnost vječne propasti (ppt MB)

Prezentacija koja prati obe pripreme Mogućnost vječne propasti (MB) za učenike 7. razreda osnovnih škola.

Ljepota raja i čistilište (ppt AŠ)

Prezentacija koja prati pripremu Ljepota raja i čistilište za sedmi razred osnovne škole.

Posljednji sud i uskrsnuće tijela (ppt JS)

Prezentacija koja prati pripremu Posljednji sud i uskrsnuće tijela za sedmi razred osnovne škole.

Vjera Božji dar i čovjekov odgovor (ppt SG)

Prezentacija koja prati pripremu Vjera Božji dar i čovjekov odgovor za sedmi razred osnovne škole.

Živjeti po krepostima (ppt MB)

Prezentacija koja prati pripremu Živjeti po krepostima za sedmi razred osnovne škole.

Ususret kršćanskoj nadi - prezentacija (BB)

Prezentacija koja prati pripremu Ususret kršćanskoj nadi za učenike sedmih razreda osnovne škole.

Vjerovanje da je petak 13. nesretan dan datira od petka trinaestoga 1306. kada je kralj Filip od Francuske dao uhititi i mučiti vitezove Templare. Drugo tumačenje kaže da je petak 13. nesretan dan zato što je Isus umro u petak, a na Posljednjoj večeri je bilo 13 ljudi.

Velečasni Weigelt je u novinama ugledao vlastitu osmrtnicu. Zaprepašten nazove biskupa i kaže mu da pogleda. Biskup šokirano odgovori: Recite mi: odakle me točno zovete?”

Tko pobijedi strah taj je i tigru opasan protivnik. (Indijska)