Prezentacije

Izradili smo, preradili, preveli, prikupili 820 prezentacija za razmišljanje, pouku, vjeronauk, ohrabrenje, opuštanje, slobodno vrijeme…

Ekologija, dani kruha i zahvalnosti

Čuvajmo prirodu – to je dom koji nam je Bog dao

Prezentacije na temu Blažene Djevice Marije.

Crkva i Duh Sveti

prezentacije o Katoličkoj crkvi i djelovanju Duha Svetoga u Crkvi. Namijenjene za nastavu vjeronauka, župnu katehezu i obogaćivanje vjerničkog života.

Kvizovi i igre

Kvizevi i igre za ponavljanje gradiva iz vjeronauka posloženi u pps prezentacije, kao i kvizevi vjerske tematike općenito.

Prijateljstvo

prezentacije o prijateljstvu za vjeronauk i slobodno vrijeme.

Misli za dušu

62 prezentacije lijepih misli za dušu

O molitvi

Prezentacije o kršćanskoj molitvi, potrebi i blagodati molitve namijenjene za vjeronauk, župnu katehezu i obogaćivanje duhovnog života.

Biblija

O Bibliji općenito; biblijski tekstovi posloženi u prezentaciju za vjeronauk i trenutke meditacije i opuštanja; biblijske pripovijesti posložene u prezentacije s prigodnim ilustracijama i animacijama.

Židovi su u Isusovo vrijeme smjeli nekoga kamenovati, baciti u vatru, odsjeći glavu, baciti s hridine ili utopiti ali razapinjanje je bilo pridržano Rimljanima.

Drug učitelj ispituje: “Kako je nastao svijet?” -“Bog ga je stvorio” odgovori učenik. -“Ali Bog ne postoji!” – “Ma, rekli ste nam da ne postoji ali tada je još postojao.”

Hvalisanje je početak sramote. (Japanska)