Prezentacije

Izradili smo, preradili, preveli, prikupili 820 prezentacija za razmišljanje, pouku, vjeronauk, ohrabrenje, opuštanje, slobodno vrijeme…

Ekologija, dani kruha i zahvalnosti

Čuvajmo prirodu – to je dom koji nam je Bog dao

Prezentacije na temu Blažene Djevice Marije.

Crkva i Duh Sveti

prezentacije o Katoličkoj crkvi i djelovanju Duha Svetoga u Crkvi. Namijenjene za nastavu vjeronauka, župnu katehezu i obogaćivanje vjerničkog života.

Kvizovi i igre

Kvizevi i igre za ponavljanje gradiva iz vjeronauka posloženi u pps prezentacije, kao i kvizevi vjerske tematike općenito.

Prijateljstvo

prezentacije o prijateljstvu za vjeronauk i slobodno vrijeme.

Misli za dušu

62 prezentacije lijepih misli za dušu

O molitvi

Prezentacije o kršćanskoj molitvi, potrebi i blagodati molitve namijenjene za vjeronauk, župnu katehezu i obogaćivanje duhovnog života.

Biblija

O Bibliji općenito; biblijski tekstovi posloženi u prezentaciju za vjeronauk i trenutke meditacije i opuštanja; biblijske pripovijesti posložene u prezentacije s prigodnim ilustracijama i animacijama.

U Kini je samo 1 % katolika, što u brojkama iznosi oko 13 milijuna ljudi. Godišnje svećenici u ovoj najmnogoljudnijoj zemlji na svijetu krste oko sto pedeset tisuća odraslih.

Na Havajima uzimaju drugi pokrivač. +18°C Dalmatinci, Talijani i Grci uključuju grijanje. +15°C Dalmatinci panično kupuju drugu jaknu od perja s kapuljačom. +10°C Dio životinja priprema se za zimski san. +5°C Dalmatinci masovno odlaze na bolovanje. 0°C Talijanski automobili ne mogu upaliti. -1°C Dah se jasno vidi, a Rusi jedu sladoled i piju hladno pivo. -10°C Francuski automobili ne mogu upaliti. -12°C Politicari počinju pričati o beskućnicima. -15°C Američki automobili ne mogu upaliti. -20°C Dah se može, ne samo vidjeti nego i čuti. -25°C Japanski automobili ne mogu upaliti. -29°C Njemački automobili ne mogu upaliti. -30°C Rusi zakopčavaju gornje gumbe na košuljama. -35°C Ni jedan normalni automobil ne može upaliti. -40°C Ruski automobil ne može upaliti. -50°C Mnogi stanovnici Helsinkija umiru od hladnoće. -60°C U Moskvi zakopčavaju kapute, navlače šubare i rukavice. -80°C Čak i odvjetnici zavlače ruke u vlastite džepove. -100°C Oceani su pokriveni višemetarskim ledom te izumire posljednja flora i fauna na zemlji. -120°C Alkohol se smrzava, a Rusi padaju u tešku depresiju. -273,15°C Takozvana “apsolutna nula” prekida kretanje elementarnih čestica u svakoj materiji. Sa smrznutim suzama na licu, zadnji preživjeli Rus posljednjom snagom liže okamenjeni grumen votke.

Ljubav koja se održava darovima vječno je gladna. (Židovska poslovica)