Starozavjetne osobe – pps pitanja s ponuđenim odgovorima

Starozavjetne osobe – pps pitanja s ponuđenim odgovorima

Pitanja s ponuđenim odgovorima o 20 starozavjetnih osoba posložena u prezentaciju.

Klikom miša na broj otkriva se pitanje, a klikom na strelicu vraća na brojeve s pitanjima.

Veličina: 2.46 MB
Ažurirano: 07. 08. 2017.

Pastir i ovca – pps razmišljanje

Tumačenje Isusove prispodobe o Dobrom pastiru iz perspektive izgubljene ovce posloženo u lijepu, misaonu prezentaciju.

izradila i poslala s. Margita Gašparovsky

Pismo ljubavi pravoga Oca – pps

Vrlo lijepim slikama popraćeni svetopisamski citati koji pokazuju očinsku ljubav Božju.

Uključite zvučnike i uživajte!

“Sagradimo katedralu koja će biti tako velika da će svi koji je vide pomisliti da smo ludi” bio je 1401. godine moto za gradnju katedrale sv. Marije koja je izgrađena kao treća po veličini crkva u Europi.

Tri župnika razgovaraju o tome kako će se riješiti slijepih miševa u crkvi. Prvi reče: ja sam pokušao zračnom puškom pa sad imam rupe na freskama. Drugi ih je sve skupio i daleko odvezao ali su se opet vratili. Treći župnik je uspio. Sve ih je krstio i krizmao i od tada ih u crkvi vidio nije.

Grubost je pokušaj slabog čovjeka da bude jak. (Matthew Casy)