Isusovi učenici – pps prezentacija za vjeronauk

Isusovi učenici – pps prezentacija za vjeronauk

Prezentacija o dvanaestorici Isusovih apostola i kratki osvrt na ostale Isusove učenike. Korisno osobito u petom razredu osnovne škole.

- poslala Snježana Majdandžić-Gladić

Veličina: 2.28 MB
Ažurirano: 05. 12. 2017.

Savršeni župnik – prezentacija

Savršeni župnik propovijeda točno deset minuta.
Pritom oštro osuđuje sve grijehe, ali tako da se
nitko ne osjeća povrijeđenim…

Vjerovanje da je petak 13. nesretan dan datira od petka trinaestoga 1306. kada je kralj Filip od Francuske dao uhititi i mučiti vitezove Templare. Drugo tumačenje kaže da je petak 13. nesretan dan zato što je Isus umro u petak, a na Posljednjoj večeri je bilo 13 ljudi.

Došli djed i baka pred rajska vrata. Petar ih pogleda i reče: dobri ste ljudi bili zaslužili ste da uđete. Malo ih provede okolo da vide kako se živi u raju. Gledaju oni, ljudi zadovoljni, nasmješeni… Nakon nekog vremena djed će baki: Ti, i tvoja zdrava hrana, mogao sam ovdje doći prije 30 godina!

Kad bogataš postane siromah, postane i učitelj. (Kineska)