Živjeti s ružom – priča o molitvi u pps-u

Živjeti s ružom – priča o molitvi u pps-u

Kratka prezentacija o važnosti molitve i sakramenata u kršćanskom životu, o važnosti života s Isusom Kristom.

Veličina: 234.5 KB
Ažurirano: 13. 11. 2017.

Pusti tu granu – pps o Božjoj providnosti

Prezentacija o pouzdanju u Božju providnost.
Neki je ateist pao sa stijene i uhvatio se za granu točno iznad provalije. Bože, ako te ima spasi me! – reče.

Plaćeni osmijeh – pps

Plaćeni osmijeh – priča za razmišljanje posložena u pps

“Mama, zašto si tako dražesna i nasmiješena kada te gledaju na televiziji, a kod kuće si uvijek namrgođena i mrzovoljna?”, upita dijete svoju majku, popularnu televizijsku voditeljicu. …
Kratka poučna priča posložena u prezentaciju.

Svakog petka iz samostana sv. Spasitelja u Jeruzalemu kreće križni put Ulicom bola (Via Dolorosa) do Kalvarije osim prvog petka nakon Božića i ako je sam Božić u petak. U slučaju nevremena križni put je u crkvi.

– Gdje ćeš za Božić? – Na ponoćku u župnu crkvu.

Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja: onaj koji žuri govori prije nego što sazna, odgovara prije negoli nešto shvati, odluči prije negoli provjeri, kudi prije nego što se u nešto uvjeri. (Arapska poslovica)