Smisao križa – pps

Smisao križa – pps

Na cesti života kretalo se mnoštvo ljudi.
Svatko je nosio križ.
Svaki križ je bio drugačiji – po mjeri čovjeka.

Veličina: 365.5 KB
Ažurirano: 07. 11. 2017.

Napredak – pps Bruno Ferrero

Poučna priča Bruna Ferrera o problematici nedostatka vremena u suvremenom svijetu.

Razboritost – pps

Nakon što je liječnik složenim operativnim zahvatom uspio starcu povratiti sluh ovaj to nije htio reći svojim ukućanima već je samo sjedio i slušao što govore o njemu.

Slika Čudotvorne Gospe Sinjske, rad nepoznatog venecijanskog majstora iz 15. st. štovala se 150 g. u Rami u Bosni. U Sinj je prenesena 28 godina prije čudesnog oslobođenja od Turaka tj. 1687. godine.

Izgledate potišteno, velečasni. – zabrinuto će neki župljanin svom župniku. – Kako ne bi bio, sutra imam vizitaciju. – Što je vizitacija? – Posjet. Ali ne bilo kakav. Kako da vam objasnim? Posjet je kad Vam punac dođe u kuću, a vizitacija kad dođe punica.

Zrno pijeska u oku može sakriti cijelu planinu! (Japanska poslovica )