Kušnje u pustinji (ppt IZ)

Prezentacija za učenike šestih razreda osnovne škole koja prati pripremu Kušnje u pustinji.

Veličina: 3.03 MB
Ažurirano: 30. 10. 2020.

Srednjovjekovni kršćanski vitezovi - pps

Kratka prezentacija o tri najvažnija redovničko-viteška reda:
ivanovci, templari, teutonci.

Ako ti je stalo do Crkve - pps

Ako ti je stalo do Crkve ne raspredaj odveć o njoj i ne pitaj koliko je u njoj baštine vječnosti a koliko naplavina vremena, nego ti budi crkva da Sin Božji kad dođe nađe vjere na zemlji.

Franjevci su sliku Čudotvorne Gospe Sinjske, nakon što su je donijeli iz Rame, nekoliko godina čuvali na tajnom mjestu u Velom Varošu u Splitu, u Klisu, te u Dugopolju, jer je Sinj bio porušen.

Raspravljaju se Adam i Eva. Eva kaže: – Varaš me sa drugom ženom! Adam će: – Ma kojom drugom, kad si ti jedina žena na svijetu?! Te noći, Adama osjeti da ga Eva dodiruje po stomaku. Pita je on: – Što radiš u ovo doba? Eva odgovori: – Šuti, brojim ti rebra!

Kada je ljubav mršava, mane su debele. (Engleska)