Oda mojoj majci – pps

Oda mojoj majci – pps

Moja majka me naučila logici. “Što zašto? Zato što ja tako kažem”. Moja mama me naučila o religiji. “Bolje se pomoli da se taj tapet može očistiti…”

Duhovita i lijepa prezentacija za koju je potrebno uključiti zvučnike.

Veličina: 1.33 MB
Ažurirano: 02. 11. 2017.

Strategija jedne lisice – pps

Strategija jedne lisice – kratka poučna priča

Jednom je lav otvorio ralje pred ovcom i upitao je smrdi li mu iz usta. Kad je odgovorila potvrdno lav skoči i otkine joj glavu. Vuk mu je odgovorio negativno, ali lav nije bio zadovoljan odgovorom pa je i njega pojeo. Lisica je pak uspjela odgovoriti lavu neugrozivši život.
Lijepa prezentacija prema priči Bruna Fererra.

Posebno – pps

Kratka meditativna prezentacija na temu “Svatko je od nas jedinstven i neponovljiv”.

Michelangelo, Galileo Galilei, Macchiavelli i Rosini pokopani su u crkvi Santa Croce u Firenzi.

Župnik posjeti obitelj koja je nedavno doselila u grad, pa upita djevojčicu koja ide u prvi razred osnovne škole: – Znaš li tko je Isus? Djevojčica šuti i sliježe ramenima. Na to će župnik majci: – Pa kako je moguće da vaša kći ne zna ni tko je Isus? Mama odgovori: – Nemojte joj zamjeriti, tek smo došli u ovaj grad i još nikoga ne poznajemo.

Mnogima bi se dopao da se nisi trudio dopasti se svima. (Latinska poslovica)