Zapovijed – pps prezentacija, odgoj primjerom

Zapovijed – pps prezentacija, odgoj primjerom

Jedna je žena dovela svog sinčića Mahatmi Gandhiju i zamolila ga: “Reci mu da više ne jede kolače.”
“Budi tako dobra pa ga dovedi za tri dana.”, odgovori Gandhi.
Nakon tri dana dođe žena, a Gandhi reče dječaku:
“Nemoj više jesti kolače!”

Lijepa prezentacija za vjeronauk – odgoj primjerom.

Veličina: 2.61 MB
Ažurirano: 08. 08. 2017.

Čaša vode – pps o napetosti

Jedan je predavač, govoreći o napetosti, upitao svoje slušatelje: Koliko je teška čaša vode? Odgori su bili od 20 do 500 grama. Na to je on rekao: “nije bitna stvarna težina već koliko dugo čašu s vodom nosimo.” Tako je i s problemima. Prezentacija za razmišljanje o poteškoćama svakodnevnog života.

Kako nastaju pustinje – pps

Marokanska legenda u utjecaju grijeha na pustoš ljudskog života posložena u prezentaciju.
U vrijeme prije ovog vremena zemlja je bila zelena. Posvuda je teklo na tisuće potočića, a oko njih raslo mnogo stabala. Zajedno su rasle smokve, naranče, datulje, limuni. Lav se na livadi igrao s janjetom, a plemena su živjela u miru, jer još ne bijahu upoznala zlo…

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Vojni časnik pita župnika: “Koliko bi vojnika moglo prespavat u crkvi?” – “Za vojnike ne znam, ali dok ja propovijedam, spava oko 5 stotina” – odgovori župnik.

Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja: onaj koji žuri govori prije nego što sazna, odgovara prije negoli nešto shvati, odluči prije negoli provjeri, kudi prije nego što se u nešto uvjeri. (Arapska poslovica)