Biblija i internet - pps

Veličina: 325 KB
Ažurirano: 13. 09. 2019.

Biblija – bestseler svih vremena pps

Biblija je bestseler od Gutenberga do današnjeg dana – najprodavanija i najprevođenija knjiga svijeta.
Izreke poznatih o Bibliji: Samo je jedina knjiga koja se može nazvati Knjigom; Više vrijedi jedna stranica Svetog pisama nego svi romani svijeta; Bibliju ne treba braniti – lav sebe brani sam…

Isus stišaje oluju – pps

Prezentacija o Isusovu čudesnom stišavanju oluje na Galilejskom jezeru. Posebno korisno za učenike drugog razreda osnovne škole.

Prvi Martirologij (popis svetaca Crkve) objavljen je 1584. na zahtjev pape Grgura 13.

Tri župnika razgovaraju o tome kako će se riješiti slijepih miševa u crkvi. Prvi reče: ja sam pokušao zračnom puškom pa sad imam rupe na freskama. Drugi ih je sve skupio i daleko odvezao ali su se opet vratili. Treći župnik je uspio. Sve ih je krstio i krizmao i od tada ih u crkvi vidio nije.

Grubost je pokušaj slabog čovjeka da bude jak. (Matthew Casy)