Prva Crkva - ponavljanje u pps

Prva Crkva - ponavljanje u pps

Ponavljanje gradiva iz vjeronauka posloženo u prezentaciju.
Učenje kroz igru: asocijacije, spajanje parova, prepoznavanje slika, nadopunjavanje rečenica…

Veličina: 3.12 MB
Ažurirano: 11. 09. 2019.

Isusovi učenici – pps prezentacija za vjeronauk

Prezentacija o dvanaestorici Isusovih apostola i kratki osvrt na ostale Isusove učenike. Korisno osobito u petom razredu osnovne škole.

- poslala Snježana Majdandžić-Gladić

Ako ti je stalo do Crkve - pps

Ako ti je stalo do Crkve ne raspredaj odveć o njoj i ne pitaj koliko je u njoj baštine vječnosti a koliko naplavina vremena, nego ti budi crkva da Sin Božji kad dođe nađe vjere na zemlji.

Početak izgradnje veličanstvene bazilike Notre Dame de Fourviere, jedne od glavnih građevina u Lyonu u Francuskoj platile su žene tkalaca svile.

Jednom prilikom su upitali jednu majku kako je njen sin tako dobar u crkvi. – Pa kažem mu, ako bude bio nemiran zbunit će svećenika, pa će on propovijed početi opet ispočetka. I to uvijek upali.

Ako hoćeš nešto reći, prvo provjeri tko će te slušati. (Gruzijska poslovica)