David i Golijat – dvoboj

David i Golijat – dvoboj

Kratka lijepa prezentacija o dvoboju Davida i Golijata. Korisno za učenike petih razreda.

Veličina: 1.86 MB
Ažurirano: 08. 08. 2017.

Misli Propovjednika sina Davidova – pps

Ispraznost nad ispraznošću, veli Propovjednik, ispraznost nad ispraznošću, sve je ispraznost!
Daj da okušam užitak, i vidim što naslada pruža, rekoh u srcu svom, ali gle; i to je ispraznost.
Mnogo mudrosti – mnogo jada; što više znanja, to više boli.
Što je bilo, opet će biti, i što se činilo, opet će se činiti, i nema ništa novo pod suncem.

Starozavjetne osobe – pps pitanja s ponuđenim odgovorima

Pitanja s ponuđenim odgovorima o 20 starozavjetnih osoba posložena u prezentaciju.

Klikom miša na broj otkriva se pitanje, a klikom na strelicu vraća na brojeve s pitanjima.

U Kini je samo 1 % katolika, što u brojkama iznosi oko 13 milijuna ljudi. Godišnje svećenici u ovoj najmnogoljudnijoj zemlji na svijetu krste oko sto pedeset tisuća odraslih.

Vojni časnik pita župnika: “Koliko bi vojnika moglo prespavat u crkvi?” – “Za vojnike ne znam, ali dok ja propovijedam, spava oko 5 stotina” – odgovori župnik.

Tko pobijedi strah taj je i tigru opasan protivnik. (Indijska)