Noa je slušao Boga – pps

Noa je slušao Boga – pps

Prezentacija o Noi i potopu prema tekstu Staroga zavjeta. Korisno za učenike drugog razreda osnovne škole.

Veličina: 1017 KB
Ažurirano: 07. 08. 2017.

Pismo ljubavi pravoga Oca – pps

Vrlo lijepim slikama popraćeni svetopisamski citati koji pokazuju očinsku ljubav Božju.

Uključite zvučnike i uživajte!

Koja je tvoja isprika – pps

Koja je tvoja isprika? – razmišljanje posloženo u pps

Jakov je bio varalica, Petar je imao tešku narav, David je imao izvanbračnu aferu, Noa se znao napiti, Jona je bježao od Boga,
Pavao je bio ubojica, Gideon je bio nesiguran…

Razmišljanje o biblijskim osobama posloženo u zanimljivu prezentaciju.

“Ravna ulica” u Damasku u kojoj je apostol Pavao progledao nakon što je Ananija položio ruke na njega još se i danas tako naziva.

Propovjednik upita svoje župljane: Koliko vas je oprostilo neprijateljima? Oko 80% podigne ruke. Župnik ponovi pitanje glasnije, strožim tonom. Ovaj put svi podignu ruke osim jedne stare gospođe. Župnik ju upita: Zar vi ne namjeravate oprostiti svojim neprijateljima? – Ja nemam neprijatelja, starica će na to. – To je stvarno neobično. Koliko imate godina? – 98. Sve sam ih nadživjela.

Živi s ljudima kao da te Bog gleda, a govori s Bogom kao da te ljudi slušaju. (Seneka)