Sveci naši nebeski zaštitnici – pps za treći razred

Sveci naši nebeski zaštitnici – pps za treći razred

Simboli i po nekoliko rečenica o svecima Katoličke crkve. Korisno za vjeronauk u trećem razredu osnovne škole. Učenje kroz igru.

Veličina: 715.06 KB
Ažurirano: 06. 12. 2017.

Priča o vilin konjicu – pokojnici žive pps

U dubini staroga ribnjaka živjele su ličinke koje nis mogle razumjeti zašto se ni jedna od njih nije vratila kad je odrasla nego je ostala na lišću uz površinu vode…

Svi sveti – prezentacija 5. razred

Prezentacija za vjeronauku petom razredu na temu Svi sveti i Dušni dan.

Prelijepa Sagrada Familia (Sv. Obitelj) crkva koju je u Barceloni projektirao Antonio Gaudi gradi se od 1882. godine i još uvijek nije dovršena. Zanimljivo je da to nije crkva koja se najduže gradi u povijesti; npr. katedrala u Antwerpenu u Belgiji građena je 269 godina.

Do biskupa je došao glas da jedan od mlađih svećenika gotovo nikada ne moli brevijar. Za vrijeme vizitacije pregleda mu brevijar i pokaže svoj: – “Moj brevijar je gotovo potrošen a vaš je kao nov!” “Za razliku od Vas ja svoje stvari držim uredne!” – odgovori svećenik.

Nije sretan onaj tko ima ono što želi, već onaj koji ne želi ono što nema. (Latinska)