Sveži devu – pouka o molitvi

Sveži devu – pouka o molitvi

Jedan je čovjek u pustinji zaboravio zavezati devu. Pomolio se Bogu da mu čuva devu no u jutro ju nije našao. Moliti treba s pouzdanjem, ali Bog nema drugih ruku osim naših…

Veličina: 771.5 KB
Ažurirano: 13. 11. 2017.

Onaj čije stope slijedim – pps

Prema tekstu Stjepana Lice.

Priredio fra Ivan Marić.

Moć ljubavi – pps

Kratka poučna priča posložena u prezentaciju o razvijanju međuljudskih odnosa. Jednom su čovjeku kroz pokidanu ogradu dolazile susjedove kokoši. Da se ne svadi sa susjedom, donio je jaja i rekao: Tvoje kokoši nesu jaja u mom vrtu, a ja ne želim ono što nije moje.

Brazilac Cafu, jedini nogometaš u povijesti koji je igrao u čak tri finala World Cupa, pravim imenom je Marcos Evangelista de Moraes.

Župnik je ispred kipa sv. Nikole pronašao pismo: “Dragi sv. Nikola daj mi 200 kuna.” U pismo je stavio 100 kuna i odnio dječaku koji je pismo napisao. Sutradan je pronašao poruku: “Hvala ti sv. Nikola, ali drugi put ne šalji preko župnika – pola je za poštarinu uzeo.”

Hrabrost je strah koji je izgovorio molitvu. (Anoniman)