Svečana premijera dokumentarnog filma „Ploča, kreda, Krist“

Split, 15. veljače 2024.

Svečana premijera dokumentarnog filma „Ploča, kreda, Krist“ održat će se 15. veljače 2024. godine u 19.30 sati u prostorijama velike dvorane Nadbiskupskog sjemeništa u Splitu (Zrinsko-frankopanska 19).

Dokumentarni film prikazuje prvu generaciju vjeroučitelja koji su nakon osamostaljenja Republike Hrvatske počeli raditi u školama na području Splitsko-dalmatinske županije i šire.Film je izrađen u produkciji Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije u suradnji s Katoličkim bogoslovnim fakultetom u Splitu pod redateljskom palicom vjeroučitelja Stanka Stojića, a uz financijsku potporu Splitsko-dalmatinske županije.

Prvi vjeroučitelji u Republici Hrvatskoj imali su posebnu ulogu u stvaranju mlade demokracije, izgradnji nacionalnog identiteta, širenju i promicanju kršćanskih vrednota. Ovo je film o njima, njihovom entuzijazmu, svjedočenju vjere, o borbi, žrtvi i idealu koji je i danas prisutan u vjeronaučnim učionicama.

Ploča kreda Krist

Džebel Musa tj. Horeb planina je visoka 2641 metar. Nalazi se na južnom vrhu Sinajskog poluotoka.

Moja sestra je opet položila razred sa odličnim uspjehom, sve same petice. Ona to meni namjerno radi!

Ljudi se poznaju po znoju i po danoj riječi. (Arapska)