Svjedok 28 - 2021.

Svjedok 28 - 2021.

U 28. broju Svjedoka, godišnjaka Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije, uz redovne rubrike (statistika, kateheze, događaji i razmišljanja) obrađene su dvije središnje teme:

• Zdrav duh u zdravomu tijelu - Korelacija Katoličkog vjeronauka i Tjelesne i zdravstvene kulture
  • Bratstvo i socijalno prijateljstvo u nastavi vjeronauka - U svjetlu enciklike Fratelli tutti
Veličina: 8.86 MB
Ažurirano: 26. 01. 2022.

Svjedok 29 - 2022.

U 29. broju Svjedoka, godišnjaka Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije, uz redovne rubrike (statistika, kateheze, događaji i razmišljanja) obrađene su dvije središnje teme:

- pred izazovima novih religioznih pokreta i sljedbi

- novi Direktorij za katehezu – smjernice i načela

Svjedok 26 - 2019.

U 26. broju Svjedoka, godišnjaka Katehetskog ureda Splitsko-makarske nadbiskupije, uz redovne rubrike (statistika, kateheze, događaji i razmišljanja) obrađene su dvije središnje teme:

• Katolički vjeronauk u korelaciji s Fizikom
  • Prenošenje vjere mladima danas

Najstariji vodič putem sv. Jakova u Španjolskoj datira iz 12. stoljeća.

“Za one koji imaju djecu, a to ne znaju, imamo dječji vrtić u prizemlju.” “Župnik će održati oproštajnu propovijed nakon čega će zbor otpjevati “Radujte se narodi…” “U 17.30 učenici osmih razreda izvest će Hamleta. dragi župljani dođite vidjeti tu tragediju.”

Ne idi utabanim putem. Umjesto toga kreni tamo gdje puta nema i ostavi trag. (Anoniman)