Dva magarca u betlehemskoj štalici – pps

Dva magarca u betlehemskoj štalici – pps

Kratka priča posložena u prezentaciju.
Dva magarca došla su u betlehemsku štalicu sa svojim problemima. Prvi je molio Mesiju da mu skine teret s leđa i otišao je nezadovoljan. Ali, drugi magarac je molio Mesiju da mu da snage i krenuo je dalje krepkijim korakom.

Veličina: 844.96 KB
Ažurirano: 06. 12. 2017.

Adventski virus – pps prezentacija

Zanimljiva prezentacija za vjeronauk i slobodno vrijeme. Razmišljanje o srži adventskog vremena posloženo u prezentaciju sa prigodnim slikama.

Obavijest – kratka priča o Crkvi u pps-u

Starica je žurila putem kroz selo prema crkvi. Oborena pogleda, mrmljajući molitvu, krišom je pogledavala ljude: nevaljalci, pijandure, zavodnici, lopovi, lijenčine… Jednog dana vrata od crkve joj bijahu zatvorena…
Kratka, zanimljiva, misaona prezentacija prema B. Ferreru.

Po istraživanju Vijeća europskih biskupskih konferencija, u Europi postoje zemlje koje imaju konfesionalni vjeronauk, općekršćansku vjersku nastavu ili obveznu religijsku kulturu. Nikakva modela vjeronauka u školama nema u Albaniji, Bjelorusiji, Bugarskoj i Sloveniji.

Došla tri ateista pred vrata Raja. Rekoše sv. Petru kako žele upoznati Boga. Petar ode i reče Gospodinu tko je pred vratima. – RECI IM DA ME NEMA! reče On.

Ne idi utabanim putem. Umjesto toga kreni tamo gdje puta nema i ostavi trag. (Anoniman)