Križni put djece – pps prezentacija

Križni put djece – pps prezentacija

Prezentacija za vjeronauk sa slikama križnoga puta prilagođena djeci. Tekst u prezentaciji je tekst “križni put djece”. Korisno za vjeronauk i kršćansku meditaciju.

Veličina: 312.87 KB
Ažurirano: 06. 12. 2017.

Križni put – drvo prezentacija

Samo će ljubav osuđena svojom žrtvom moći izbaviti suce koji je osudiše. Tekst Stjepan Lice.

Odricanje – korizmena prezentacija

“Tko želi biti moj učenik neka se odrekne samoga sebe, neka uzme svoj križ i neka ide za mnom” Samo odricanjem mogu se postići viši ciljevi.

- s talijanskog preveo fra Ivan Marić

Sveti Ivan Nepomuk bačen je u rijeku Vltavu sa sredine Karlovog mosta najveće atrakcije češke prijestolnice zato što je odbio otkriti kraljičinu ispovjednu tajnu.

Tri župnika razgovaraju o tome kako će se riješiti slijepih miševa u crkvi. Prvi reče: ja sam pokušao zračnom puškom pa sad imam rupe na freskama. Drugi ih je sve skupio i daleko odvezao ali su se opet vratili. Treći župnik je uspio. Sve ih je krstio i krizmao i od tada ih u crkvi vidio nije.

Kad bogataš postane siromah, postane i učitelj. (Kineska)