Starozavjetne osobe – pps pitanja s ponuđenim odgovorima

Starozavjetne osobe – pps pitanja s ponuđenim odgovorima

Pitanja s ponuđenim odgovorima o 20 starozavjetnih osoba posložena u prezentaciju.

Klikom miša na broj otkriva se pitanje, a klikom na strelicu vraća na brojeve s pitanjima.

Veličina: 2.46 MB
Ažurirano: 01. 12. 2017.

Noa je slušao Boga – pps

Prezentacija o Noi i potopu prema tekstu Staroga zavjeta. Korisno za učenike drugog razreda osnovne škole.

Vinogradari ubojice – Isusova prispodoba pps

Prezentacija o Isusovoj prispodobi o vinogradarima ubojicama. Korisno za vjeroučenike šestih razreda pri obradi nastavne jedinice Isusove prispodobe.

Ljudi su ubijali crne pijetle jer su vjerovali da se iz njih razvija zmaj ili bazilisk (biće iz bajke s pogledom koji ubija).

Župnik posjeti obitelj koja je nedavno doselila u grad, pa upita djevojčicu koja ide u prvi razred osnovne škole: – Znaš li tko je Isus? Djevojčica šuti i sliježe ramenima. Na to će župnik majci: – Pa kako je moguće da vaša kći ne zna ni tko je Isus? Mama odgovori: – Nemojte joj zamjeriti, tek smo došli u ovaj grad i još nikoga ne poznajemo.

U kući lijenčine množe se samo snovi. (Koreanska)