Odmori dušu 18 – pps

Odmori dušu 18 – pps

Previše povjerenja često je glupost, previše nepovjerenja uvijek je nesreća.
Neuspjeh nastaje stvaranjem navika.
Mnogi ljudi bi uspjeli u malim stvarima, da ih ne muče velike ambicije.
Kad bi slobodu uživali samo oni koji znaju što ona znači, na svijetu ne bi bilo mnogo slobodnih ljudi.

Veličina: 743 KB
Ažurirano: 30. 11. 2017.

Odmori dušu – mudre izreke pps 58

Svaki pothvat prolazi kroz slijedeće faze: entuzijazam, komplikacije, razočaranje, potraga za krivcem, kažnjavanje nevinog i nagrađivanje onih koji nisu napravili ništa! Što smo udaljeniji od problema, to smo veći idealisti. Oni koji lako opraštaju često će biti vrijeđani. Najbolji vođe okružuju se pomagačima i kolegama koji su pametniji od njih.  I druge misli mudrih ljudi posložene u prezentaciju.

Odmori dušu 21 – pps

Inovacije su ono što ljude dijeli na vođe i sljedbenike.
Biti pametan znači razlikovati istine koje treba reći od onih koje treba prešutjeti.
Kad sam dijelio hranu siromašnima, nazivali su me svecem. Kad sam pitao zašto su siromašni gladni, prozvali su me komunistom.
Ljude ocjenjuj po pitanjima, a ne odgovorima.
I druge mudre misli posložene u lijepu prezentaciju.

Egipatski svećenici su osim faraona Amonovim sinom proglasili samo Aleksandra Velikog sina Filipa II i epirske princeze Olimpije. Aleksandar je jedini stranac koji je ikada nosio ovaj naslov, a inače je za vrijeme svojih pohoda u Egiptu dočekan kao osloboditelj.

Tri župnika razgovaraju o tome kako će se riješiti slijepih miševa u crkvi. Prvi reče: ja sam pokušao zračnom puškom pa sad imam rupe na freskama. Drugi ih je sve skupio i daleko odvezao ali su se opet vratili. Treći župnik je uspio. Sve ih je krstio i krizmao i od tada ih u crkvi vidio nije.

Vreća škrtca nema vrha, a vreća rasipnika nema dna. (Rumunjska poslovica)