Spot za prodaju mira – pps

Spot za prodaju mira – pps

Na bijelom ekranu prikazana je reklama proizvoda koji nema svoju marku, slogan niti promociju jer nudi mir – proizvod za koji nikoga ne treba uvjeravati da ga kupi.

Veličina: 289 KB
Ažurirano: 23. 11. 2017.

Mjesečina – razmišljanje pps

Na mjesečini se sve stvari u isto vrijeme čine kao da jesu i kao da nisu. I moglo bi biti da k Bogu dođem kao da jesam a Bog mi kaže kao da nisam. A tada bolje bi bilo da me nije bilo.
(fra Bonaventura Duda)

poslala s. Marta

Misli Propovjednika sina Davidova – pps

Ispraznost nad ispraznošću, veli Propovjednik, ispraznost nad ispraznošću, sve je ispraznost!
Daj da okušam užitak, i vidim što naslada pruža, rekoh u srcu svom, ali gle; i to je ispraznost.
Mnogo mudrosti – mnogo jada; što više znanja, to više boli.
Što je bilo, opet će biti, i što se činilo, opet će se činiti, i nema ništa novo pod suncem.

Prvi Martirologij (popis svetaca Crkve) objavljen je 1584. na zahtjev pape Grgura 13.

Za vrijeme propovijedi, koja se poprilično otegla, župnik načas prekine govor uz ispriku: – Nadam se da mi nećete zamjeriti, zaboravio sam sat na stolu. Iz pozadine se čuje duboki muški glas: – Ne brinite, velečasni, u sakristiji imamo kalendar…

Tko ni za što na svijetu nije sposoban, taj uvijek ismijava druge. (Madagaskarska poslovica)