Budi najbolji – pps

Budi najbolji – pps

Ako ne možeš biti bor na vrhu brijega budi grm u dnu doline, ali budi najljepši grm u dnu doline.
Ako ne možeš biti grm budi trava…

Veličina: 520 KB
Ažurirano: 20. 11. 2017.

Očevi - mudre izreke – pps

Nije važno tko je bio moj otac, važno je kako ga se ja sjećam. Mnogo je lakše postati nego ostati otac. Ništa značajnije ne može učiniti otac za svoju djecu, nego to da voli njihovu majku. Uistinu bogat čovjek je onaj čija se djeca zatrče u njegov zagrljaj čak i kad su mu ruke prazne.

Kako sam postao luđak – Gubran pps

Pitaš me kako postadoh luđak. Jednom davno otkrio sam kako su sve moje maske ukradene, sedam maski koje sam načinio i nosio.
(Halili Džubran libanonski pjesnik)

Prelijepa Sagrada Familia (Sv. Obitelj) crkva koju je u Barceloni projektirao Antonio Gaudi gradi se od 1882. godine i još uvijek nije dovršena. Zanimljivo je da to nije crkva koja se najduže gradi u povijesti; npr. katedrala u Antwerpenu u Belgiji građena je 269 godina.

– U svom životu slagala sam samo tri puta – hvali se jedna žena u društvu prijatelja. – Ovo je znači četvrti – odgovori netko od njih.

Tko ni za što na svijetu nije sposoban, taj uvijek ismijava druge. (Madagaskarska poslovica)