Misli Propovjednika sina Davidova – pps

Misli Propovjednika sina Davidova – pps

Ispraznost nad ispraznošću, veli Propovjednik, ispraznost nad ispraznošću, sve je ispraznost!
Daj da okušam užitak, i vidim što naslada pruža, rekoh u srcu svom, ali gle; i to je ispraznost.
Mnogo mudrosti – mnogo jada; što više znanja, to više boli.
Što je bilo, opet će biti, i što se činilo, opet će se činiti, i nema ništa novo pod suncem.

Veličina: 1.99 MB
Pregleda: 2035 Pregleda
Ažurirano: 17. 11. 2017.

Trajanje vremena – pps

Vrijeme je tako relativno. Ako želiš znati što znači jedna godina pitaj studenta koji je zbog jednog ispita pao.
Ako želiš znati što znači jedan mjesec pitaj majku čija je beba došla na svijet mjesec dana ranije.

Noa je slušao Boga – pps

Prezentacija o Noi i potopu prema tekstu Staroga zavjeta. Korisno za učenike drugog razreda osnovne škole.

Crkvu Uskrsnuća na mjestu Isusova groba u stijeni podigli su vjernici u 4. st. Današnju Crkvu Svetoga groba podigli su križari 1149. godine.

– Kad su jednog čovjeka udarili, on okrenuo i drugi obraz. Udariše ga i po drugom a on nato zasukao rukave govoreći: “U Bibliji ne piše što mi je nakon drugoga udarca činiti!”

Živi s ljudima kao da te Bog gleda, a govori s Bogom kao da te ljudi slušaju. (Seneka)