Moć ljubavi – pps

Moć ljubavi – pps

Kratka poučna priča posložena u prezentaciju o razvijanju međuljudskih odnosa. Jednom su čovjeku kroz pokidanu ogradu dolazile susjedove kokoši. Da se ne svadi sa susjedom, donio je jaja i rekao: Tvoje kokoši nesu jaja u mom vrtu, a ja ne želim ono što nije moje.

Veličina: 495.5 KB
Ažurirano: 15. 09. 2017.

Pustinjak i stranac – pps o postojanju Boga

Prezentacija koja govori o Božjim tragovima u prirodi i kako iz njih možemo prepoznati Boga. Korisno posebno za vjeronauk u četvrtom razredu osnovne škole.

Zanat – pps o odgoju

Perzijska mudrost o važnosti stjecanja znanja i vještina prenesena u pps.

Ljudi su ubijali crne pijetle jer su vjerovali da se iz njih razvija zmaj ili bazilisk (biće iz bajke s pogledom koji ubija).

Župnik posjeti obitelj koja je nedavno doselila u grad, pa upita djevojčicu koja ide u prvi razred osnovne škole: – Znaš li tko je Isus? Djevojčica šuti i sliježe ramenima. Na to će župnik majci: – Pa kako je moguće da vaša kći ne zna ni tko je Isus? Mama odgovori: – Nemojte joj zamjeriti, tek smo došli u ovaj grad i još nikoga ne poznajemo.

U kući lijenčine množe se samo snovi. (Koreanska)