Zašto uvijek drugi imaju nedostatke – pps

Zašto uvijek drugi imaju nedostatke – pps

Kad drugi ništa ne rade, oni su lijeni. Kad ti ništa ne radiš, ti si veoma zauzet. Kad drugi govore, oni s iritantni. Kad ti govoriš, daješ konstruktivnu kritiku. (…)

Veličina: 627 KB
Ažurirano: 15. 09. 2017.

Nitko nije došao natrag – pps

Nitko nije došao natrag – pps poučna priča o zagrobnom životu

Dvije ribe zaplivaše morem. Jedna reče: vidiš onoga slasnog crva? On je privezan za udicu koju drži čovjek. Kad je povuče završiti će tavi. Druga odgovori: ne vjerujem u takve bajke jer nitko nije došao natrag da nam to ispriča… Isto tako ni iz pakla nitko nije došao natrag ali mi znamo da pakao postoji.

Počni od sebe – pps

Bože ako sam ne mogu ustati ne mogu ni druge nositi.
Ako sam sebe ne mogu prihvatiti, ne mogu ni druge prihvatiti…

Priredio fra Ivan Marić

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Idu dva studenta ulicom. – Hoćemo li na kavu ili na predavanje? – Bacimo novčić. Ako ostane u zraku idjemo na predavanje.

Hrabrost je strah koji je izgovorio molitvu. (Anoniman)