Različiti smo, ali puno nas toga povezuje (ppt LK)

Veličina: 8.94 MB
Ažurirano: 31. 03. 2023.

Misli Ziada Abdelnoura – pps

Zdrav razum nije dar, već kazna jer moraš izići na kraj sa svima koji ga nemaju.
Kada bi svi poštovali pravila, ništa se nikad ne bi promijenilo.
Istinski bogat čovjek je onaj čija djeca trče u zagrljaj i kada su mu ruke prazne.
Nemoj razmišljati izvan okvira. Razmišljaj kao da okviri ne postoje. Život je kao lift. Dok se penješ, ponekad moraš pustiti neke ljude da izađu.

Priča o greškama – pps

Novinar je upitao znanstvenika zašto je toliko kreativniji od prosječnih osoba. Odgovorio je da je, u drugoj godini života pokušavao dohvatiti plastičnu bocu mlijeka iz hladnjaka, ali boca mu je ispala iz ruku i mlijeko se prolilo po podu.

Iz toga je shvatio da se ne treba bojati grešaka. Naprotiv, greške su samo dobra prilika za saznavanje nečega novog. To je i srž znanstvenih eksperimenata. Čak i ako eksperiment ne uspije, uvijek se može naučiti nešto vrijedno.

“Najstarijim živim bićem na zemlji” naziva se sekvoja stara između 2500 i 3000 godina. Ovo stablo visoko 83m, promjera 31m, živi u Nacionalnom parku Sequoia u blizini Los Angelesa. Službeno mu je ime General Sherman.

MAJKA: Sine, jesi li bio dobar u crkvi? SIN: Jesam, mama. Sve sam slušao i pazio, a kad mi je jedan gospodin ponudio košaricu s novcem rekao sam: “Ne, hvala!”

Ako hoćeš nešto reći, prvo provjeri tko će te slušati. (Gruzijska poslovica)