Prorok Jona i velika riba

Prorok Jona i velika riba

Kratka prezentacija o jednoj od najpopularnijih biblijskih pripovijesti popraćena veselim sličicama.

Veličina: 766.5 KB
Ažurirano: 08. 08. 2017.

Vinogradari ubojice – Isusova prispodoba pps

Prezentacija o Isusovoj prispodobi o vinogradarima ubojicama. Korisno za vjeroučenike šestih razreda pri obradi nastavne jedinice Isusove prispodobe.

Koja je tvoja isprika – pps

Koja je tvoja isprika? – razmišljanje posloženo u pps

Jakov je bio varalica, Petar je imao tešku narav, David je imao izvanbračnu aferu, Noa se znao napiti, Jona je bježao od Boga,
Pavao je bio ubojica, Gideon je bio nesiguran…

Razmišljanje o biblijskim osobama posloženo u zanimljivu prezentaciju.

U Oxfordu u Velikoj Britaniji izgrađeno je 65 crkava. Svaki od 39 koledža ima kapelicu. Oltar u koledžu Corpus Christi pripisuje se Rubensu.

Propovjednik upita svoje župljane: Koliko vas je oprostilo neprijateljima? Oko 80% podigne ruke. Župnik ponovi pitanje glasnije, strožim tonom. Ovaj put svi podignu ruke osim jedne stare gospođe. Župnik ju upita: Zar vi ne namjeravate oprostiti svojim neprijateljima? – Ja nemam neprijatelja, starica će na to. – To je stvarno neobično. Koliko imate godina? – 98. Sve sam ih nadživjela.

S ciljem pred očima i najsporiji napreduju brže nego oni najbrži bez cilja! (Lessing)