Margareta Ugarska – osmosmjerka sa 15 pojmova

Ažurirano: 10. 01. 2018.

Sveci – osmosmjerka sa 14 imena svetaca Katoličke crkve

Sveci – osmosmjerka sa 14 imena svetaca Katoličke crkve

Sveti Valentin – osmosmjerka sa 17 pojmova o svetom Valentinu svećeniku i mučeniku

Sveti Valentin – osmosmjerka sa 17 pojmova o svetom Valentinu svećeniku i mučeniku

Nisu ni sve mačke tako crne. Stara praznovjerja tvrde da crna mačka donosi sreću ako se sretne u jutro ili na Novu godinu.

Ovaj blagoslov vrijedi samo do brzine od 120 km na sat – svećenik reče blagoslivljući automobile – Za više od toga trebat će vam sveto ulje.

Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja: onaj koji žuri govori prije nego što sazna, odgovara prije negoli nešto shvati, odluči prije negoli provjeri, kudi prije nego što se u nešto uvjeri. (Arapska poslovica)