Molitva Mariji – pps prezentacija

Molitva Mariji – pps prezentacija

Molitva Mariji posložena u prezentaciju s Marijinim ikonama.

Veličina: 892.76 KB
Ažurirano: 05. 12. 2017.

Irska blagoslovna želja – pps

Želim ti ne da budeš pošteđen svake boli i patnje,
niti da tvoj put bude uvijek posut ružama…
Stara irska blagoslovna želja.

Gospodin sunce pravde – psalam 19 (pps)

Devetnaesti psalam “Gospodin sunce pravde” posložen u prezentaciju. Korisno za uvodnu molitvu na satovima vjeronauka ili župne kateheze.

Ključeve crkve sv. groba u Jeruzlemu od 1246. godine čuvaju muslimani. Jedna muslimanska obitelj čuva ključeve, a druga ima pravo otvoriti vrata.

Mladić je upravo položio vozački pa je molio oca, inače pastora, da se dogovore oko korištenja jedinog auta u obitelji. Otac ga je odveo u radnu sobu i rekao: ”Ovako ćemo: popravi ocjene, proučavaj malo više Bibliju i skrati kosu pa ćemo razgovarati o automobilu.” Mjesec dana kasnije otac bideći napredak svoga sina reče: ”Sine, ponosim se tobom: ocjene si popravio i Bibliju čitaš više nego ikada. Ali, još se nisi ošišao.” ”Znaš, tata”, odgovori ovaj, ”malo sam razmišljao o tome. Vidiš, Samson je imao dugu kosu, pa Mojsije, Noa… pa čak i Isus.” ”Tako je” reče otac. ”I kamo god su išli – išli su pješice.”

S ciljem pred očima i najsporiji napreduju brže nego oni najbrži bez cilja! (Lessing)