Prijateljstvo – mudre izreke pps

Prijateljstvo – mudre izreke pps

Pravi se prijatelj upoznaje u nevolji.
Nove prijatelje cijeni a zadrži stare. I druge mudre izreke o prijateljstvu.

Korisno za vjeronauk u osmom razredu osnovne škole.

Veličina: 619.5 KB
Ažurirano: 01. 12. 2017.

Pouka od pingvina – pps (čudesno)

Kraljevski pingvini mogu samo zajedno izdržati hladnoću Južnog pola. Stvore krug i u sredinu stave mladunce i ženke. Mužjaci šeću okolo kako bi barem jedan dio puta bili u zavjetrini. A mi?

Mostovi – pps

Mostovi razmišljanje o zajedništvu – pps

Gospodine, želio bih steći hrabrost da gradim mostove između mene i onih koje ne uspijevam i ne znam razumjeti, koji mi ne vjeruju i koji me iznevjeriše…

Osim osuđenih kriminalaca, ratnih zarobljenika i robova, postojali su i profesionalni gladijatori – slobodni ljudi koji su se dobrovoljno javljali za borbu. Čak je i car Commodus sudjelovao u više borbi u areni, a zanimljivo je da je umro tako što ga je atletičar Narcissus zadavio u svlačionici. ,

Župnik je ispred kipa sv. Nikole pronašao pismo: “Dragi sv. Nikola daj mi 200 kuna.” U pismo je stavio 100 kuna i odnio dječaku koji je pismo napisao. Sutradan je pronašao poruku: “Hvala ti sv. Nikola, ali drugi put ne šalji preko župnika – pola je za poštarinu uzeo.”

Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja: onaj koji žuri govori prije nego što sazna, odgovara prije negoli nešto shvati, odluči prije negoli provjeri, kudi prije nego što se u nešto uvjeri. (Arapska poslovica)