Odmori dušu 29 – pps

Odmori dušu 29 – pps

Veliki umovi raspravljaju o idejama. Srednji umovi raspravljaju o  događajima. Sitni umovi raspravljaju o ljudima.
Dobro je htjeti, ali treba i znati.
Čovjeka primaju u društvo prema odjeći koju nosi, a ispraćaju ga  prema duhu koji je pokazao.

I druge mudre izreke posložene u lijepu prezentaciju.

Veličina: 686 KB
Ažurirano: 23. 11. 2017.

Irski blagoslov – pps

Nek’ za tvoje ruke uvijek bude posla, nek’ ti se u novčaniku uvijek nađe novčić-dva, nek ti na prozorskom oknu sunce uvijek sja…

Poučavaj me dijete – pps

Dijete poučavaj me u svemu. Ti znaš kako vjetar pjeva u krilima ptica i kako za svakim pogledom ostaje trag.
Ti znaš kako svaki tren dobrote širi život zemlje za po jednu prisnost. Uključite zvučnike.

priredio fra Ivan Marić

U vrijeme vladavine Ceausescua vlasti su postavljale blokade na cestu pa su vjernici bili prisiljeni do svetišta dolaziti pod okriljem noći.

Izgledate potišteno, velečasni. – zabrinuto će neki župljanin svom župniku. – Kako ne bi bio, sutra imam vizitaciju. – Što je vizitacija? – Posjet. Ali ne bilo kakav. Kako da vam objasnim? Posjet je kad Vam punac dođe u kuću, a vizitacija kad dođe punica.

S ciljem pred očima i najsporiji napreduju brže nego oni najbrži bez cilja! (Lessing)