Kriste svi te traže – pps

Kriste svi te traže – pps

Isuse Kriste, svi te traže ali obično na krivim mjestima.
Zanimljiv tekst za razmišljanje Stjepana Lice. Korisno za vjeronauk i meditaciju.

Veličina: 213 KB
Ažurirano: 23. 11. 2017.

Jedna greška na ženi – pps

Bog je stvorio ženu šestoga dana radeći prekovremeno. Žena ima jednu grešku!
Uključite zvučnike!

Misli Ivana Bosca odgojitelja mladeži – pps

Mladi lako zaboravljaju kazne roditelja, ali prilično teško kazne odgojitelja.
Oprostiti znači zaboraviti zauvijek. Ako želite kod svojih učenika mnogo postići, nemojte nikad pokazati da vas je netko uvrijedio.
Da bi opomena donijela plod, nikad se ne smije davati pred drugima.

Osim osuđenih kriminalaca, ratnih zarobljenika i robova, postojali su i profesionalni gladijatori – slobodni ljudi koji su se dobrovoljno javljali za borbu. Čak je i car Commodus sudjelovao u više borbi u areni, a zanimljivo je da je umro tako što ga je atletičar Narcissus zadavio u svlačionici. ,

Propovjednik upita svoje župljane: Koliko vas je oprostilo neprijateljima? Oko 80% podigne ruke. Župnik ponovi pitanje glasnije, strožim tonom. Ovaj put svi podignu ruke osim jedne stare gospođe. Župnik ju upita: Zar vi ne namjeravate oprostiti svojim neprijateljima? – Ja nemam neprijatelja, starica će na to. – To je stvarno neobično. Koliko imate godina? – 98. Sve sam ih nadživjela.

U kući lijenčine množe se samo snovi. (Koreanska)