Želim ti dan uobičajenih čuda – pps

Želim ti dan uobičajenih čuda – pps

Svježu šalicu kave koju nisi skuhao.
Iznenadni telefonski poziv starog prijatelja.
Zeleno na semaforu na tvom putu kući ili u trgovinu.

Veličina: 533.5 KB
Ažurirano: 21. 11. 2017.

Misli anonimnih ljudi – pps

Uspiješ li, upoznat će te ljudi; ne uspiješ li, upoznat ćeš ljude. Ako hoćeš nekoga držati u potpunom neznanju, preplavi ga informacijama. Sažaljenje se dobiva besplatno, zavist treba zaraditi. Veliki čovjek niti će mrava zgaziti niti pred carem puzati.

I druge misli anonimnih ljudi posložene u lijepu prezentaciju.

Odmori dušu 14 – pps

Ljudi poznaju zakone samo ako su ih prekršili.
Mladi ste samo jednom, no nezreli možete biti zauvijek.
Ako sumnjate u nekog, nemojte ga zaposliti.
Ako ste nekoga zaposlili, nemojte sumnjati u njega.

I druge misli mudrih ljudi posložene u prezentaciju.

Od 264 pape 131 je promijenio ime, ali niti jedan se nije zvao Petar osim sv. Petra. Zanimljivo je i da se papa Ivan XIV krštenim imenom zvao Pietro tj. Petar. Prvi papa koji je promijenio ime je Ivan II. Njegovo pravo ime bilo je Merkur i zvučalo je previše poganski.

Propovjednik upita svoje župljane: Koliko vas je oprostilo neprijateljima? Oko 80% podigne ruke. Župnik ponovi pitanje glasnije, strožim tonom. Ovaj put svi podignu ruke osim jedne stare gospođe. Župnik ju upita: Zar vi ne namjeravate oprostiti svojim neprijateljima? – Ja nemam neprijatelja, starica će na to. – To je stvarno neobično. Koliko imate godina? – 98. Sve sam ih nadživjela.

Tko ni za što na svijetu nije sposoban, taj uvijek ismijava druge. (Madagaskarska poslovica)