Srce – priča o optimizmu pps

Srce – priča o optimizmu pps

Kratka poučna prezentacija o snazi volje i važnosti optimizma u ljudskom životu.

Veličina: 425.5 KB
Pregleda: 1900 Pregleda
Ažurirano: 15. 11. 2017.

O trećoj zapovijedi i ekumenizmu – pps prema priči Monaha Doroteja

Neki mladi Židov, strastveni igrač golfa, ne uspijeva se suzdržati te i subotom potajice odlazi na teren i igra. Mojsije se tuži Gospodinu: „Gospodine moj, gledaj onog Židova, igra golf subotom i krši tvoju treću zapovijed.“

Kratka anegdota o savjesti ispričana na duhovit način.

Mali princ i pijanac – pps

Mali princ i pijanac – razmišljanje

– Pijem kako bih zaboravio da se sramim.
– Čega se sramiš?
– Sramim se jer pijem.

Dubrovačka je katedrala, prema priči, sagrađena novcima Rikarda Lavljeg Srca koji je 1192. doživio brodolom kod Lokruma i odlučio sagraditi crkvu na mjestu gdje je spašen, ali Dubrovčani su ga uspjeli nagovoriti da je bolje crkvu sagraditi u gradu.

Poznatom propovjedniku pozlilo. Nakon temeljitog pregleda liječnik ga uputi i psihijatru. “Govorite li u snu?” – upita psihijatar. “Ne, ja samo govorim dok drugi spavaju.” – odgovori propovjednik.

S ciljem pred očima i najsporiji napreduju brže nego oni najbrži bez cilja! (Lessing)