Postoji li Bog? – pps

Postoji li Bog? – pps

Poučna priča o Božjoj opstojnosti.
– Da Bog postoji ne bi bilo patnje i boli. Ne mogu zamisliti Boga koji dopušta takve stvari.
– Da brijači postoje ne bi bilo neurednih ljudi na ulici.
– Brijači postoje samo što ljudi ne dolaze k njima.
– Bog postoji samo što ljudi ne dolaze k NJEMU!

Veličina: 935.5 KB
Ažurirano: 09. 11. 2017.

Raspravljač – pps

Učitelj nikada nije raspravljao ni s kim, jer je znao da “raspravljač” traži potvrdu svoga mišljenja, a ne istinu. Tako je jednom, da dokaže besmislenost rasprave upitao svoje učenike: “Pada li kriška kruha na namazanu stranu ili ne?”

Zemljovidi i zmajevi – pps

Na starim zemljovidima crtani su zmajevi kao upozorenje za nova neistražena područja. I mi na svojim zemljovidima imamo zmajeve koji upozoravaju ali često i priječe poznanstva s ljudima.

Potres na kopnu, tri velika potresa morskog dna, požare i plimne valove koji su 1775. godine uništili 15 tisuća zgrada, 300 palača i 110 crkava preživio je samostan Monasterio deo Jeronimas u Lisabonu koji je dao sagraditi kralj Emanuel I.

Izgledate potišteno, velečasni. – zabrinuto će neki župljanin svom župniku. – Kako ne bi bio, sutra imam vizitaciju. – Što je vizitacija? – Posjet. Ali ne bilo kakav. Kako da vam objasnim? Posjet je kad Vam punac dođe u kuću, a vizitacija kad dođe punica.

Nema beznadnih situacija; postoje samo ljudi koji se u određenim situacijama osjećaju beznadno. (Tibetanska)