Loše navike – pps

Loše navike – pps

Loše navike – poučna priča pps

Bogati čovjek zatraži od starog učitelja da mu sina odvikne od loših navika. Učitelj povede mladića u šetnju po vrtu.
Poučna priča o opasnosti od loših navika i teškoćama odvikavanja posložena u prezentaciju.

Veličina: 552 KB
Ažurirano: 02. 11. 2017.

Sreća nesreća tko zna – pps

Jedan je seljak imao sina jedinca i jednoga konja kojim je orao njivu. Kad je konj pobjegao svi su rekli: kakva nesreća. Samo je mudri seljak rekao: sreća, nesreća a tko to zna?

Zašto ići u crkvu? – pps

Jedan je čovjek napisao u novinama: “Odslušao sam na tisuće propovijedi a niti jedne se ne sjećam, zato nema smisla ići u crkvu.”
Netko je na napis odgovorio…

Najduže svjetsko hodočašće je u Santiago de Compostelu, svetište sv. Jakova apostola u Španjolskoj. “Francuski put” dužine 800 km hodočasnici prelaze pješice, na konjima ili biciklom. Ako se krene iz Pariza, putem koji se skupa sa još 3 ujedinjuje u “Francuski put” duljina hodočašća je čak 2 000 km.

Kažu da je papa Franjo nakon što su ga izabrali u ožujku 2013. rekao kardinalima: “Neka Vam Bog oprosti za sve što ste učinili!”

Grubost je pokušaj slabog čovjeka da bude jak. (Matthew Casy)