Tišina – kratka priča o međuljudskim odnosima pps

Tišina – kratka priča o međuljudskim odnosima pps

Kratka, poučna prezentacija o međuljudskim odnosima.
“Budite lukavi kao zmije a bezazleni kao golubovi”!

Veličina: 282.5 KB
Ažurirano: 31. 10. 2017.

Rabinova skromnost – pps

Priča za razmišljanje. Jedan je rabin bio teško bolestan i njegovi su učenici hvalili njegove vrline. Rabin je bio nezadovoljan jer nitko nije spomenuo njegovu “skromnost”.

Ljubav i vrijeme – pps

Bio jednom jedan otok na kojem su živjeli svi ljudski osjećaji i ljudske vrijednosti: ljubav, ponos, dobra volja, tuga…
Kratko razmišljanje o važnosti ljubavi u ljudskom životu posloženo u prezentaciju.

Ljudi su ubijali crne pijetle jer su vjerovali da se iz njih razvija zmaj ili bazilisk (biće iz bajke s pogledom koji ubija).

Tri župnika razgovaraju o tome kako će se riješiti slijepih miševa u crkvi. Prvi reče: ja sam pokušao zračnom puškom pa sad imam rupe na freskama. Drugi ih je sve skupio i daleko odvezao ali su se opet vratili. Treći župnik je uspio. Sve ih je krstio i krizmao i od tada ih u crkvi vidio nije.

Tko pobijedi strah taj je i tigru opasan protivnik. (Indijska)