Joshua Bell – priča o pravim vrijednostima

Joshua Bell – priča o pravim vrijednostima

Istinita priča o inkognito nastupu Joshue Bella, jednog od najvećih glazbenika svijeta, u metro stanici. Nastup je organizirao Washington Post u svrhu istraživanja o percepciji, ukusu i ljudskim prioritetima.

Veličina: 243 KB
Ažurirano: 02. 10. 2017.

Dva vrča – pps

Vodonoša je vodu nosio u dva vrča. Jedan je bio cijeli a drugi vrč je napukao i osjećao se zbog toga manje vrijednim. No samo na strani na kojoj je vodonoša nosio napukli vrč raslo je cvijeće. Često nam upravo naši nedostaci omogućuju da učinimo nešto dobro i korisno.

Krizmani kum – pps

Zanimljive karikature Srećka Puntarića Felixsa na temu krizmanog kuma tj. na žalost često iskrivljene perspektive o smislu postojanja krizmanog kuma i kumstva općenito – posložene u prezentaciju.

Vjerovanje da je petak 13. nesretan dan datira od petka trinaestoga 1306. kada je kralj Filip od Francuske dao uhititi i mučiti vitezove Templare. Drugo tumačenje kaže da je petak 13. nesretan dan zato što je Isus umro u petak, a na Posljednjoj večeri je bilo 13 ljudi.

Zar ne želite da odslužim Misu za Vašeg pokojnog muža? – upita župnik udovicu nakon pokopa. – Mislim da mu nije potrebna. Ako je u nebu ne treba mu, a ako je u paklu ne može mu pomoći. – A ako je u čistilištu onda mu je dobro jer se već kod kuće navikao. – dometnu župnik.

Kada je ljubav mršava, mane su debele. (Engleska)