Reci svojoj djeci Novo!

roda_dijeteDa je oko prozor duše i da na njega puno dobra i zla može ući u čovjeka.

Na oči je Bog stavio kapke da ih čuvaju od prašine, tekućine i udaraca.

Nema ničeg osjetljivijeg na čovjeku od zjenice. Zato čovjek najviše čuva oči.

Na oku se vidi čovjekova duša. Kad je oko tužno to je znak da duša plače, a kad se oko veseli to se srce napunilo nečim lijepim.

Oko je prozor duše. Kroza nj se duša najviše hrani.

PAZI ŠTO GLEDAŠ! Požuda se najlakše rodi kad čovjek nešto požudno gleda!

autor nepoznat

Ažurirano: 30. 09. 2019.

Božja ili ljudska čuda?

Bio jednom jedan car u Mezopotamiji koji je dao sagraditi impozantan labirint, te pozvao jednog beduinskog vladara iz Arabije u posjet. Pokazao mu je labirint i zatvorio ga u njemu dok sam ne pronađe izlaz

Bogataš i siromah

Živio jednom neki bogat čovjek. Bio je široke ruke i rado je pomagao drugima. Do njega je imao kućicu siromah koji se u životu nije nagledao obilja, nego što je imao, raspoređivao bi tako da što bolje poveže kraj s krajem.

Subotnji dan hoda je bio 2000 lakata, a 6 lakata je 1 trstika.

Župnik posjeti obitelj koja je nedavno doselila u grad, pa upita djevojčicu koja ide u prvi razred osnovne škole: – Znaš li tko je Isus? Djevojčica šuti i sliježe ramenima. Na to će župnik majci: – Pa kako je moguće da vaša kći ne zna ni tko je Isus? Mama odgovori: – Nemojte joj zamjeriti, tek smo došli u ovaj grad i još nikoga ne poznajemo.

Mnogima bi se dopao da se nisi trudio dopasti se svima. (Latinska poslovica)