Cigla i audi – pps

Cigla i audi – pps

Kratka, ali uistinu snažna poučna priča.
Jedan je uspješni, mladi direktor kroz naselje u kojem su se pored parkiranih automobila igrala djeca, vozio svoj novi audi malo većom brzinom od dopuštene…

Veličina: 419.5 KB
Ažurirano: 17. 08. 2017.

Prepreke – pps

U starim vremenima kralj je odredio da se nasred ceste postavi veliki kamen. Sakrio se i promatrao hoće li netko pokušati maknuti kamen s ceste… Poučna priča za vjeronauk i slobodno vrijeme posložena u prezentaciju.

Staklenka džema – priča o odgoju pps

Iza bake u redu pred blagajnom stajala je mlađa žena sa sinom od 9-10 godina. Dječak je stalno gurao kolica i udarao baku po nogama. Žena se obratila njegovoj majci s riječima: “Zar ne možete sinu reći da me ne udara?” “Ne”, odgovori žena “moje odgojne metode mu dopuštaju da radi što želi dok sam ne shvati da njegovi postupci ne odgovaraju drugma” Zanimljiva priča o posljedicama popustljivog odgoja posložena u prezentaciju.

Nostradamusova proročanstva odmah nakon izdavanja 1555. godine ocijenjena su kao “užasna zloporaba ljudske lakovjernosti” i već 1558. u Parizu je izašla knjiga koja pobija istinitost njegovih proročanstava.

Župnik posjeti obitelj koja je nedavno doselila u grad, pa upita djevojčicu koja ide u prvi razred osnovne škole: – Znaš li tko je Isus? Djevojčica šuti i sliježe ramenima. Na to će župnik majci: – Pa kako je moguće da vaša kći ne zna ni tko je Isus? Mama odgovori: – Nemojte joj zamjeriti, tek smo došli u ovaj grad i još nikoga ne poznajemo.

Dobar slikar ne daje ime svojoj slici, loš mora. (Poljska)