Obavijest – kratka priča o Crkvi u pps-u

Obavijest – kratka priča o Crkvi u pps-u

Starica je žurila putem kroz selo prema crkvi. Oborena pogleda, mrmljajući molitvu, krišom je pogledavala ljude: nevaljalci, pijandure, zavodnici, lopovi, lijenčine… Jednog dana vrata od crkve joj bijahu zatvorena…
Kratka, zanimljiva, misaona prezentacija prema B. Ferreru.

Veličina: 821.98 KB
Pregleda: 2037 Pregleda
Ažurirano: 11. 08. 2017.

Kralj s jednim okom – pps

Kratka priča posložena u prezentaciju
Jedan je kralj nudio veliku nagradu umjetniku koji će ga naslikati. Nitko se nije usudio jer kralj nije imao jednu nogu i jedno oko.

Jedan slikar ipak je naslikao kralja – u lovu kako nišani klečeći na jednom koljenu i gledajući jednim okom.

Zapovijed – pps prezentacija, odgoj primjerom

Jedna je žena dovela svog sinčića Mahatmi Gandhiju i zamolila ga: “Reci mu da više ne jede kolače.”
“Budi tako dobra pa ga dovedi za tri dana.”, odgovori Gandhi.
Nakon tri dana dođe žena, a Gandhi reče dječaku:
“Nemoj više jesti kolače!”

Lijepa prezentacija za vjeronauk – odgoj primjerom.

Ljudi su ubijali crne pijetle jer su vjerovali da se iz njih razvija zmaj ili bazilisk (biće iz bajke s pogledom koji ubija).

– Ivice, jesi li znao sva pitanja na ispitu? – Jesam. – Pa kako onda nisi položio? – Nisam znao odgovore.

U kući lijenčine množe se samo snovi. (Koreanska)