Dostojanstvo žene (od identiteta u Trojstvu do života u Crkvi)

• otkriti na koji način žena u suvremenom svijetu može graditi svoj identitet i poslanje,
  • posvijestiti Marijinu ulogu u Crkvi kao Majke i žene,
  • oduševiti se Marijinim primjerom,
  • zalagati se da Marija bude uzor svim majkama u svakodnevnom životu
Veličina: 46 KB
Ažurirano: 02. 08. 2019.

Ranjeno majčinstvo
  • Ukazati na otajstvo boli, odnosno da su rane i trpljenje sastavni dio života, ali da postaju spasonosne ako ih predamo Bogu.
  • Kršćanski pristupiti otajstvu patnje i boli zbog fizičkoga gubitka djeteta (Marija pod križem), ali i izgubljenosti djeteta na stranputicama života (sv. Augustin - sv. Monika).
  • Posvijestiti važnost integracije teških iskustava i gubitaka u svoj život te ulogu kršćanske vjere i nade u tim trenutcima
Brak - oslonac majčinstva
  • Prikazati na koji je način brak oslonac majčinstva, pojašnjavajući kršćansko poimanje braka putem sastavnica bračne privole i tri njegove perspektive: sakramentalne, prijateljske i intimne.
  • Osnažiti majčinstvo u perspektivi odnosa sa suprugom.
  • Posvijestiti da je rad na sebi preduvjet skladnoga bračnoga zajedništva

Od 80 vrsta biljaka koje se spominju u Bibliji čak 70 vrsta preživjelo je do danas.

Poglavar reda ispraća skupinu misionara koji odlaze među kanibale. Na kraju svoga ohrabrujućeg govora reče im:

Ljudi se poznaju po znoju i po danoj riječi. (Arapska)