Bog - izvor majčinstva

• Ukazati na Boga Stvoritelja kao izvor majčinstva otkrivajući njegovo majčinsko lice i prisutnost Duha Svetoga u svakom majčinstvu.
  • Posvijestiti da svaka majka rađa kćer ili sina Božjega.
  • Odgovoriti na pitanje što znači biti žena, a što znači biti majka
Veličina: 233.54 KB
Ažurirano: 02. 08. 2019.

Žena u kulturi provizornosti i privremenosti
  • Utjecaj društva na identitet žene: feminizam i rodna ideologija
  • Identitet žene i virtualni svijet
  • Karijera, sloboda, brak i obitelj
  • Nasilje nad ženama i surogat majčinstvo
  • Društvo bez majke?
  • Brak i majčinstvo: životna svrha, ostvarenje ili ugroza žene, žena roditeljica i/ili majka
Majka u Crkvi
  • Vrednovati majčinstvo i majke u Crkvi polazeći od toga da one ponajprije svjedoče svojim životom, a zatim i svojim darovima i talentima.
  • Otkriti svoje darove i talente kako bi ih, sukladno uvjetima, mogle staviti u službu župne zajednice i Crkve tako da pritom ne štete vlastitoj obitelji.
  • Istražiti moguća konkretna djelovanja u crkvenoj zajednici (molitvene zajednice, karitativno djelovanje, misijsko poslanje, volontiranje, virtualna okupljanja poput Facebook skupine i portala www.zenavrsna.com itd.)

Iako je položaj gladijatora u Rimskom carstvu bio malo bolji od položaja robova vješti gladijatori bili su poštivani kao heroji.

Raspravljaju se Adam i Eva. Eva kaže: – Varaš me sa drugom ženom! Adam će: – Ma kojom drugom, kad si ti jedina žena na svijetu?! Te noći, Adama osjeti da ga Eva dodiruje po stomaku. Pita je on: – Što radiš u ovo doba? Eva odgovori: – Šuti, brojim ti rebra!

Grubost je pokušaj slabog čovjeka da bude jak. (Matthew Casy)